مرکز تخصصی درمان بیماری‌های شقاق، بواسیر، فیستول، کیست مویی، زگیل تناسلی و آبسه مقعدی با لیزر

درمان بیماری های مقعدی با لیزر - کلینیک لیزرشفا

جراحی با لیزر بیماری های مقعدی و درمان آن

در کلینیک لیزر شفا خدمات درمانی به منظور تسکین درد، سوزش، خونریزی و سایر علائم ناراحت کننده بیماری های مقعدی برای مردم عزیزمان ارائه می‌دهیم. پزشکان مجرب کلینیک لیزر شفا با توجه به نوع بیماری و شرایط بیمار روش های درمانی مناسب را از پرهیز غذایی و تغییر سبک زندگی گرفته تا لیزر درمانی را به آنها ارائه می‌کند.

قبل از آنکه بخواهیم درباره روش های درمانی و جراحی بیماری های مقعدی با لیزر صحبت کنیم، بهتر است توضیح کلی درباره هر یک بیماری های مقعدی بدهیم:

انواع بیماری های مقعدی

ناحیه مقعد که در انتهای رکتوم قرار دارد ممکن است در اثر شرایط خاص به بیماری های مختلفی از جمله هموروئید (بواسیر)، شقاق (فیشر)، فیستول، کیست مویی (سینوس پیلوئیدال) و آبسه مقعدی دچار شود.

برای درک بهتر هر یک از بیماری های مقعدی به توضیحات زیر توجه کنید:

 • بیماری مقعدی هموروئید (بواسیر)

بیماری بواسیر که اکثر ما با نام هموروئید از آن یاد می‌کنیم یکی از شایع ترین بیماری های نشیمنگاهی است که در اثر فشار بالا به سیاهرگ های ناحیه رکتوم و مقعد و در نهایت کشیدگی دیواره عروق پایه پدید می‌آید. این بیماری با متورم شدن رگهای ناحیه رکتوم یا ناحیه مقعد، توده های خونی را در این ناحیه از بدن به وجود می‌آورد که ممکن است علائم دردناکی را برای فرد ایجاد کند.

البته با توجه به محل ایجاد توده های بواسیری و شدت بیماری، علائم افراد در برخی از موارد ممکن است با یک دیگر متفاوت باشد اما به طور کلی می‌توان علائم زیر را برای بیماری هموروئید در نظر گرفت؛ از جمله:

بیماری مقعدی بواسیر را می‌توان با توجه به شدت و شرایط فرد، با روش های مختلفی مانند درمان های خانگی، استفاده از دارو، جراحی با تیغ و جراحی با لیزر درمان کرد که استفاده از لیزر Co2 در درمان هموروئید یکی از موثرترین و کارآمدترین روش های درمانی آن است.

جراحی هموروئید با لیزر به عنوان یک روش کم تهاجمی شناخته می‌شود که می‌تواند بهترین نتایج ممکن را با حداقل درد و خونریزی و همینطور بهبودی سریع برای افراد تحت درمان به ارمغان آورد. درمان هموروئید با لیزر موجب می‌شود بیمار با کیفیت زندگی بالا، سریع تر به روال عادی برگردد.

بیشتر بخوانید: هموروئید چیست؟ + هموروئید چه علائمی دارد؟

 • بیماری مقعدی شقاق (فیشر)

بیماری شقاق یا فیشر در واقع همان پارگی یا زخم های مقعدی است که در اثر عوامل مختلفی از جمله رابطه مقعدی، یبوست مزمن، زایمان و … به وجود می‌آید. این بیماری پوستی ممکن است لبه خارجی مقعد، لبه پشتی مقعد و گاهی قسمت جلویی مقعد را تحت تاثیر قرار دهد و منجر به بروز برخی از علائم شود. برای شناسایی علائم شقاق و کسب اطلاعات بیشتر درباره آن حتما مقاله مربوط به شقاق را مطالعه کنید.

یکی از روش های موثر در درمان شقاق مقعدی استفاده از لیزر Co2 است که با دقت بالا بدون آسیب به سایر بافت های اطراف، در کوتاه ترین زمان ممکن زخم های شقاق را التیام می‌بخشد. البته برای شقاق مقعدی درمان های دیگری نظیر درمان های خانگی و تغییر سبک زندگی، دارو درمانی، تزریق بوتاکس و جراحی نیز در نظر گرفته می‌شود.

جهت درمان شقاق با لیزر در تهران با کلینیک لیزرشفا تماس بگیرید.

 • بیماری مقعدی فیستول

لیزر بیماری مقعدی فیستول در کلینیک لیزرشفا

فیستول یکی دیگر از بیماری های مقعدی است که در اثر ایجاد مجاری غیر طبیعی بین دو بافت بدن به وجود می‌آید. این بیماری بسته به محل تشکیل مسیر های غیر طبیعی به انواع مختلفی دسته بندی می‌شود که شایع ترین نوع آن اینتراسفنکتریک است. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره فیستول مقعدی، علائم آن و علت بوجود آمدن آن پیشنهاد می کنیم حتما مقاله مربوط به فیستول مقعدی را مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید: درمان فیستول مقعدی با لیزر + مزایا لیزر فیستول مقعدی

درمان فیستول با لیزر Co2 یکی از آسان ترین روش های درمانی برای رسیدن به یک نتیجه خوب و بهبودی سریع است. پزشکان با به کارگیری از تکنیک لیزردرمانی تاکنون توانسته‌اند بسیاری از بیماران مبتلا به فیستول مقعدی را به راحتی و با حداقل درد و خونریزی درمان کنند.

البته برای درمان فیستول مقعدی می‌توان روش های درمان دارویی و جراحی را نیز جایگزین کرد اما بهترین و موثرترین راه درمانی برای فیستول استفاده از لیزر Co2 است.

” اگر به دنبال موثرترین و سریع ترین راه برای درمان بیماری های مقعدی (بواسیر، شقاق، کیست مویی، فیستول، آبسه مقعدی) می‌گردید، می‌توانیم لیزر درمانی را به عنوان یک روش نوظهورترین در درمان بیماری های مقعد به شما معرفی کنیم. کلینیک لیزر شفا با داشتن سوابق درخشان در درمان بیماری های مقعدی توانسته نتایج فوق العاده ای را در زمینه برای بیماران به ارمغان آورد. پس با خیال راحت بهبودی خود را به پزشکان مجرب و زبردست ما بسپارید. “

جهت رزرو نوبت برای درمان فیستول مقعدی با لیزر با کلینیک لیزرشفا تماس بگیرید.

 • بیماری کیست مویی (سینوس پیلوئیدال)

بیماری سینوس پیلوئیدال که اصطلاحا آن را با نام بیماری کیست مویی یا مو برگشتی می‌شناسیم، سوراخ پوستی است که در بالای شکاف باسن یا هر نقطه دیگری از استخوان دنبالیچه تا مقعد ایجاد می‌شود. عامل پدید آمدن بیماری کیست مویی عفونت پوستی و رشد و تجمع مو در داخل آن است که در نهایت علائمی را مانند ترشح چرک و خون، ترشحات بد بود، درد شدید هنگام نشستن و … به وجود می‌آورد.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره درمان کیست مویی با لیزر  + مقایسه لیزر کیست مویی با جراحی آن

بیماری کیست مویی را با توجه به مرحله و پیشرفت بیماری می‌توان با روش های متفاوتی از جمله درمان های خانگی، دارو درمانی، لیزر درمانی و جراحی کیست مویی درمان کرد.

اما اگر به دنبال راحت ترین راه و درمان فوری آن می‌گردید جراحی با لیزر میتواند بهترین گزینه برای شما باشد زیرا نه تنها بسیار با دقت انجام می‌شود و آسیبی به بافت ها اطراف نمی‌رساند بلکه ابتلا به سایر عفونت هایی که ممکن است از طریق جراحی به فرد منتقل شود را کاهش می‌دهد و درد و خونریزی ناشی از جراحی را نیز به حداقل می‌رساند.

 • آبسه مقعدی (آبسه آنورکتال)

آبسه مقعدی یک بر آمدگی دردناک و پر از چرک است که در نزدیکی مقعد یا راست روده ایجاد می‌شود. این عارضه در اثر مسدود شدن و عفونی شدن یکی از غدد مقعد اتفاق می‌افتد و شبیه به جوش ظاهر می‌شود.

یکی دیگر از روش های کاربردی، انجام جراحی با لیزر برای درمان آبسه مقعدی است که می‌تواند نتایج مطلوبی را برای بیماران به ارمغان آورد. استفاده از تکنیک لیزر درمانی این امکان را به پزشک می‌دهد تا درمان با سرعت و دقت بالاتری انجام شود و فرد به سرعت به روال عادی زندگی خود برگردد و بتواند فعالیت های روزانه خود را انجام دهد.

اما سایر روش های درمانی که برای آبسه مقعدی در نظر گرفته می‌شوند عبارتند از:

 • درمان خانگی
 • دارو درمانی
 • جراحی

جهت درمان آبسه مقعدی در تهران با کلینیک لیزرشفا به شماره ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۷۱ تماس بگیرید.

روش های درمانی بیمارهای مقعدی

بیماری های مقعدی که تاکنون برای شما توضیح دادیم را می‎توان با روش های خانگی، درمان های گیاهی، درمان دارویی، جراحی با لیزر درمان کرد که البته انجام روش مناسب، بستگی به شدت بیماری و شرایط فرد دارد.

اما اگر بخواهیم موثرترین و سریع ترین درمان برای بیماری های مقعدی را معرفی کنیم، بی شک جراحی بیماری های مقعدی با لیزر را به شما پیشنهاد می‎کنیم. برای آگاهی از مزایای متعدد جراحی با لیزر ادامه متن را مطالعه کنید:

مزایا لیزر درمانی در بیماری‌ های مقعدی

مزایا لیزر بیماری های مقعدی

 • جراحی بیماری مقعدی با لیزر نیازی به پانسمان داخلی ندارد
 • درمان بیماری های مقعدی با لیزر، حداقل درد و خونریزی را دارد.
 • ابتلا به عفونت یا سایر بیماری ها در لیزر درمانی بسیار کاهش میابد.
 • با انجام لیزر درمانی دیگر نیازی به بستری شدن در بیمارستان را ندارید.
 • جراحی با لیزر در مدت زمان کوتاه تری انجام می‌شود. (15 تا 30 دقیقه)
 • جراحی با لیزر برای شما بسیار مقرون به صرفه تر از جراحی با چاقو است.
 • استفاده از لیزر برای درمان بیماری های مقعدی به صورت سرپایی انجام می‌شود.
 • دوره نقاهت در لیزر درمانی کوتاه مدت است و فرد سریعا به روال عادی زندگی خود بر می‌گردد.
 • جراحی بیماری های مقعدی با لیزر اثری از جای زخم و بافت اسکار را در اندام شما بر جای نمی‌گذارد.
 • جراحی با لیزر برای بیماری های مقعدی نیاز به بیهوشی ندارد و فرد تحت بی حسی موضعی قرار می‌گیرد.
 • جراحی با لیزر، خطر ابتلا به بی اختیاری مدفوع که ممکن است با جراحی سنتی تجربه کنید را کاهش می‌دهد.

مراقبت ها و اقدامات قبل از لیزر بیماری های مقعدی

برخی از نکاتی که باید قبل از انجام جراحی بیماری های مقعدی با لیزر بدانید عبارتند از:

 • روده باید به طور کامل تخلیه شود.
 • در صورت استعمال سیگار آن را متوقف کنید.
 • 8 تا 12 ساعت قبل از لیزر بیماری های مقعد ناشتا باشید.
 • شرح کامل علائم به پزشک برای تشخیص دقیق تر و انتخا ب روش درمانی شما کمک خواهد کرد.
 • پزشک قبل از شروع لیزردرمانی ممکن است معاینات فیزیکی و دیجیتالی مقعد و رکتوم را آغاز کند.
 • یک شب قبل از انجام لیزر بیماری های مقعدی با نظر پزشک از رژیم غذایی سبک استفاده کنید مانند سوپ یا سالاد.
 • روزی که می‌خواهید درمان بیماری های مقعدی با لیزر Co2 را انجام دهید باید با یک همراه در بیمارستان حضور پیدا کنید.
 • اطلاعاتی درباره حرکات روده، عادات روزانه، علائم مربوط (ابتللا به یبوست، اسهال، بی اختیاری مدفوع) را در اختیار پزشک قرار دهید.
 • از آنجایی که جراحی با لیزر مستلزم اقامت کوتاه مدت در بیمارستان است متخصص بیهوشی شما را روز قبل یا همان روز جراحی ویزیت می‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد لیزر بیماری های مقعدی با ما تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از لیزر بیماری های مقعدی

 • حداقل به مدت دو هفته از بلند کردن یا کشیدن اجسام سنگین خودداری کنید.
 • سعی کنید در دوران نقاهت تا بهبودی کاملی ناحیه مقعد را خشک و تمیز نگه دارید.
 • پیاده روی بعد از لیزردرمانی بیماری های مقعد مانعی ندارد فقط نباید فشار زیادی به بدن وارد کنید.
 • بعد از لیزردرمانی بیماری های مقعدی برای تسکین التهابات می‌توانید از حمام سیتز یا دوش آب گرم کمک بگیرید.
 • رژیم غذایی غنی از فیبر داشته باشید تا علاوه بر جلوگیری از ایجاد مدفوع سفت و خشک به شما در بهبود حرکات روده کمک کند.
 • روزانه به طور فراوان مایعات (به جز الکل) بنوشید. متخصصان سلامت مصرف 8 لیوان آب را در روز برای افراد بزرگسال توصیه می‎کنند.
 • توصیه می‌شود تا زمان بهبودی از انجام فعالیت و ورزش های سنگین خودداری کنید و به جای آن فعالیت های سبک تری در طول روز انجام دهید.
 • بعد از درمان بیماری های مقعد با لیزر از مصرف غذا های یبوست آور خودداری کنید. مانند: گوشت قرمز، محصولات لبنیاتی، غذاهای فرآوری شده و منجمد، نوشیدنی های حاوی کافئین و …
 • ممکن است در روزهای اولیه بعد از درمان با لیزر برای بیماری های مقعدی، ترشحات حاوی مخاط داشته باشید و این موضوع باعث مرطوب شدن لباس زیر شما شود؛ شما می‌توانید برای جلوگیری از این موضوع از پوشک ها بزرگسال یا پدهای بهداشتی استفاده کنید.

 


آشنایی با بیماری های مقعدی و روش های درمانی :

سوالات متداول درباره درمان بیماری های مقعدی با لیزر

دوره نقاهت لیزر درمانی برای بیماران مبتلا به هموروئید معمولا 1 تا 3 روز است.
مصرف غلات کامل، سبزیجات با برگ سبز، میوه ها و مایعات فراوان می‌تواند از ابتلا به یبوست در این دوران جلوگیری کند. همچنین بهتر است در روزهای اولیه از مصرف گوشت قرمز، سیب زمینی، محصولات لبنی مانند کشک، غذاهای فست فودی، نوشیدنی های حاوی کافئین، محصولات قندی مانند شیرینی، کیک و ... پرهیز شود.
برای به حداقل رساندن درد و ناراحتی بعد از جراحی هموروئید با لیزر، بهتر است علاوه بر پوشیدن لباس زیر نخی تمیز و شلوارهای گشاد، بر روی شکم بخوابید و یک بالش در کنارتان قرار دهید تا از غلتیدن به روی پشت جلوگیری شود.
در صورتی که بیمار برای درمان شقاق از لیزر درمانی بهره‌مند شود بعد از گذشت 1 الی 2 هفته به طور کامل بهبود میابد.

4 در مورد “جراحی با لیزر بیماری های مقعدی و درمان آن”

  1. Avatar photo
   دکتر داود تاجبخش

   سلام. خیر چرا که این عمل سرپایی هست و در بیمارستان بستری نمی شوید. اما می توانید مدارک بیمه تکمیلی دریافت کنید تا در صورتی که عمل لیزر تحت پوشش بود، بخشی از مبلغ عمل را دریافت کنید.

 1. سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم تمامی بیماری های مقعدی نظیز شقاق، بواسیر را میتوان با لیزر درمان کرد؟

  1. Avatar photo
   دکتر داود تاجبخش

   سلام
   بله اغلب بیماری های مقعدی با لیزر درمان خواهند شد، اما تصمیم نهایی درباره شیوه درمان بیماری بعد از معاینه توسط متخصص و جراخ تعیین خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
تماس با ما مسیریابی