این محتوا در تاریخ 1402/02/27 بروزرسانی شده است.

درمان شقاق با لیزر یک روش درمانی مدرن و موثر برای درمان بسیاری از بیماری ها از جمله شقاق یا فیشر است. تا سالها قطعی ترین روش درمان برای بیماری شقاق انجام عمل جراحی بود ولی با پیشرفت دانش و تکنولوژی روش درمانی لیزر کشف شد که هم عوارض بسیار کمتری دارد و هم اثربخشی آن از سایر روش های درمانی بسیار بیشتر است.

موثرترین روش درمان شقاق مقعدی مزمن قطع اسفنکتر داخلی است و میزان موفقیت آن 100-95% است.

آیا شقاق با لیزر درمان می شود؟

بیماری شقاق مقعدی روش های درمانی گوناگونی دارد و لیزر درمانی یکی از بهترین و قطعی ترین درمان ها شناخته می شود.درمان شقاق با لیزر روشی قطعی و مطمئن برای شقاق محسوب میشود زیرا در طی عمل فیشر با لیزر، برش های لیزری با دقت و ظرافت در ناحیه بیماری انجام میشود و ترک خوردگی ها (scratchs) بصورت کامل مسدود میشوند تا درمان شقاق بصورت کامل انجام گیرد. همچنین در لیزر شقاق هیچگونه آسیبی به بافت های عضلانی ناحیه مقعد وارد نمیشود. البته که مهارت پزشک جراح نیز در این بخش دخیل است.

In a pilot study which was implemented on 25 male and female patients aged 20-75 years, diagnosed clinically with chronic anal fissure, the Carbon Dioxide Laser Fractional was used to treat patients

در یک مطالعه مقدماتی که بر روی 25 بیمار مرد و زن 20 تا 75 ساله با تشخیص بالینی شقاق مزمن مقعدی انجام شد، از لیزر فراکشنال کربن دی اکسید برای درمان بیماران استفاده شد.

Pain, bleeding, and constipation were significantly improved

درد، خونریزی و یبوست به طور قابل توجهی بهبود یافت

به نقل از: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26067925

درمان شقاق با لیزر بدون نیاز به عمل جراحی

جراحی با لیزر شقاق یک روش درمان غیر تهاجمی سرپایی، بدون بیهوشی و درد و خون ریزی است که با بی حسی موضعی انجام می‌شود. در عمل لیزر پروسه درمانی بیمار زیر 1ساعت به اتمام میرسد و فرد میتواند بلافاصله بعد از درمانش به محل زندگی یا کار خود برگردد. اگر اینکار توسط یک پزشک باتجربه انجام شود هیچ مشکلی به وجود نمی آید و عضلات و دریچه مقعد آسیب نمیبیند.

در لیزر شقاق ابتدا محل زخم شقاق با بيحسي موضعي بيحس مي گردد و سپس با ليزر زخم برداشته می‌شود و عضله دور مقعد به ميزان كم برش داده مي‌شود تا به زخم فرصت لازم جهت بهبود داده شود. در حين عمل اگر زائده اضافي در اثر شقاق بوجود آمده باشد قابل برداشتن است و لذا مقعد فرم نرمال اوليه خود را پيدا ميكند. بعد از عمل با ليزر شقاق بيمار ميتواند دفع راحت داشته باشد.

برای دریافت وقت مشاوره جهت لیزر شقاق در کلینیک لیزر شفا با شماره ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۷۱ تماس بگیرید.

در این روش پزشک متخصص با تاباندن اشعه لیزر (co2) به شکاف های ایجاد شده در ناحیه مقعدی، بیماری را بدون درد و خونریزی و در کمترین زمان ممکن درمان می کند. میزان رضایت بیماران شقاق مقعدی از روش لیزر درمانی، گواهی بر ادعای درمان قطعی شقاق با لیزر است.

در روش درمانی جراحی شقاق با چاقو و تیغ، بیمار بیهوش عمومی شده و عمل جراحی صورت میگیرد اما در روش درمان شقاق با لیزر از بی حسی موضعی استفاده شده و طی عمل زخم ها و ترک خوردگی ها بطور کامل مسدود میشوند تا از بروز سایر بیماری های مقعدی مانند آبسه مقعدی و به دنبال آن فیستول مقعدی جلوگیری شود. درمان شقاق با لیزر در یک جلسه و بدون درد و خونریزی و بصورت عمل سرپایی انجام میشود.

بیشتر بخوانید: راه درمان فیشر چیست؟

درمان شقاق با لیزر چگونه انجام می‌شود؟

قطعا برای خیلی از بیماران این سوال پیش می آید که عمل شقاق با لیزر چگونه است؟ در این روش برای دیدن محل شکاف یک وسیله به نام اسپکولوم را درون مقعد قرار می‌دهند و سپس آن را باز و تنظیم می‌کنند. بدون دست‌کاری و تحریک محل ترک مقعد با استفاده از اشعه‌ی لیزر عضله مقعد مقداری شل شده و زخم ناشی از شقاق که یک زائده پوستی است برداشته می شود.

لیزر درمانی شقاق بستگی به میزان عود بیماری دارد. در صورتی که شقاق در مرحله ی حاد قرار داشته باشد آن را با لیزر کم توان و اگر بیماری در حالت مزمن قرار داشته باشد آن را با اشعه پرتوان درمان می کنند.

در لیزر کم‌توان معمولا از اشعه ای از جنس کربن دی اکسید استفاده می‌شود. در این عمل جراحی، ابتدا با لیزر، بافت‌های فیبروتیک و گرانولیت عضله منقبض شده مقعد یا همان اسفنکتر حذف می‌شود. این کار باعث شل شدن عضله اسفنکتر می شود و از حالت انقباض خارج می گردد. سپس لبه‌های شکاف فیشر با اشعه‌های لیزر، به صورت مداوم و بدون وقفه پرتو افکنی می‌شوند تا عروق کوچک بریده شده در عمل و همچنین زخم شقاق ترمیم شود. در نهایت این عمل منجر به بهبود زخم می‌شود. در این روش میتوان در یک جلسه به درمان شقاق یا فیشر پرداخت.

برای درمان شقاق مزمن که از لیزرهای پر توان استفاده می شود، با این نوع لیزر زخم شقاق و زایده پوستی آن از بین رفته و عمل اسفنکتروتومی انجام می‌شود.

برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر درباره لیزر شقاق مقعدی با کلینیک لیزر شفا در ارتباط باشید.

برای درمان شقاق به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای درمان بیماری های مقعدی از جمله شقاق یا فیشر میتوانید به پزشکان و جراحان داخلی و دکتر گوارش مراجعه نمایید. همچنین توصیه میشود حتماً در مراحل اولیه مشاهده علائم بیماری شقاق به پزشک مراجعه کنید چراکه عدم مراجعه به پزشک و پشت گوش انداختن مراحل درمانی میتواند شقاق حاد را به شقاق مزمن تبدیل کند که باعث سخت تر شدن درمان شقاق میشود. پشت گوش انداختن درمان باعث آسیب به بافت های مقعدی از جمله عضله اسفنکتر و عمیق تر شدن زخم خواهد شد.

یکبار برای همیشه با درمان شقاق با لیزر از بیماری پر درد و خونریزی شقاق (فیشر) مقعدی خداحافظی کنید تا از سوزش و درد مقعدی نجات پیدا کنید! لیزر شقاق روشی نوین و بدون درد و خونریزی است که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. 

درمان شقاق حاد و شقاق مزمن با لیزر

بیماری شقاق در مراحل ابتدایی با بروز بیماری یبوست و خشکی مدفوع بروز میکند و در این مرحله به بیماری شقاق حاد گفته میشود. درمان شقاق حاد بسیار آسان بوده و با دارو درمانی و تغییر عادات غذایی براحتی قابل درمان است. برای مثال شما مصرف پماد های تجویز شده توسط پزشک متخصص یا استفاده از ملین ها و استفاده از سبزیجات و مواد غذایی پر فیبر شقاق حاد خود را درمان خواهید کرد و نیازی به عمل شقاق با لیزر و جراحی نخواهید داشت.

در صورتی که شقاق حاد درمان نشود و روند ایجاد زخم و شکاف های مقعدی متوقف نشود، بیماری تبدیل به شقاق مزمن میشود که در این حالت فرد در ناحیه مقعدی خود یک زائده گوشتی(گوشت اضافه مقعدی) احساس میکند. درمان شقاق مزمن با لیزر یا جراحی سنتی انجام میشود و احتمال درمان آن با دارو یا روش های خانگی کم است. به همین دلیل توصیه میشود بیماری شقاق در همان مراحل اولیه بهتر است درمان شود.

ویدئو درباره لیزر شقاق

 

برای رزرو نوبت جهت لیزر فیشر مقعدی در غرب تهران با کلینیک لیزرشفا تماس بگیرید.

امکان عود شقاق بعد از عمل لیزر

درمان فیشر با لیزر یا به هر روش درمانی دیگری میتواند درمانی قطعی برای بیماری فیشر باشد اما این فرض که با انجام عمل لیزر دیگر هیچ گاه به این بیماری مبتلا نخواهید شد اشتباه است. چرا که اگر این بیماری بر اثر یبوست یا اسهال مزمن ایجاد شده باشد و این بیماری ها درمان نشوند، امکان ابتلای مجدد به شقاق وجود دارد.

پیشگیری از شقاق بعد از درمان

همانطور که گفته شد احتمال بروز مجدد شقاق در صورت عدم ترک عادات اشتباه، پس از درمان شقاق با لیزر یا جراحی وجود دارد. بنابراین انجام برخی فعالیت های پیشگیرانه از ابتلای مجدد به بیماری فیشر ضروری است تا دوباره این پارگی سبب اسپاسم (انقباض) اسفنکتر داخلی مخرج نشود.

 • انجام ورزش های روزانه
 • درمان کامل بیماری یبوست
 • داشتن تحرک کافی در طول روز
 • مصرف روزانه آب به مقدار کافی
 • استفاده از سبزیجات و مواد غذایی فیبر دار

عمل با تیغ جراحی

همانطور که بالاتر نیز اشاره شد، یکی دیگر از درمان های بیماری شقاق، جراحی شقاق با تیغ میباشد. این روش سنتی درمانی به کمک تیغ و چاقو انجام میشود و به علت درد زیاد و همجنین خونریزی زیادی که به همراه دارد، به بیماران توصیه نمیشود.

در مدت زمان حضور بیمار در اتاق عمل، از بیهوشی عمومی استفاده میشود و بیمار پس از به هوش آمدن تا چندین ماه پس از درمان، احساس درد و سوزش در ناحیه مقعدی خود احساس خواهد کرد. به دلایلی که اشاره شد درمان شقاق با لیزر انتخابی هوشمندانه تر است.

بیشتر بخوانید: درمان شقاق با تیغ جراحی

هزینه درمان شقاق با لیزر

یکی از مهمترین سوالاتی که بیماران مبتلا به بیماری شقاق دارند، این است که هزینه عمل لیزر شقاق مقعدی چقدر است؟ در پاسخ به این سوال و پرتکرار نمیتوان مبلغ هزینه مشخصی را تعیین کرد. عدم تعیین هزینه دقیق عمل شقاق با لیزر به دلیل وابستگی هزینه به تعداد و عمق شکاف ها و زخم های مقعدی در ناحیه مقعد است.

برای اطلاع دقیقاز هزینه جراحی عمل شقاق با لیزر میتوانید به کلینیک لیزر شفا مراجعه کرده و پس از معاینه توسط دکتر متخصص خانم / آقا درباره هزینه عمل لیزر شقاق مقعدی اطلاعات کافی کسب کنید.

مزایای درمان لیزری شقاق (فیشر) مقعدی نسبت به سایر روش ها

برخی از مزایای لیزر شقاق یا فیشر مقعدی عبارتند از:

 • نیازی به بستری در بیمارستان نمی باشد
 • بیهوشی نگرفته ودرد زیادی بعد از عمل ندارد.
 • با یک دید درست هزینه کمتر نسبت به جراحی شقاق می باشد.
 • انتقال عفونت های خطرناک مثل هپاتیت که در جراحی سنتی محتمل است درعمل با لیزر وجود ندارد.
 • درد، و میزان خونریزی همچنین میزان عود بعد از عمل با لیزر نسبت به جراحی سنتی بسیارکمتر است.
 • نیازی به پانسمان داخلی (توپی یا تامپون)ندارد که معمولا در جراحی سنتی اجباری و خارج کردن آن بسیار دردناک است .
 • نیازی به استراحت چند روزه در منزل که از ضروریات جراحی سنتی با چاقو است را ندارند و از روز بعد از عمل شقاق با لیزر میتوانند به سرکار خود بازگردند زیرا بیمار نیازی به گرفتن بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی که یکی از علل ترس بیماران است ندارد.
 • عمل جراحی لیزر شقاق معمولا در مطب یا کلینیک انجام می شود و بیمار بعد از عمل مرخص شده ومیتواند تغذیه معمولی و دفع مدفوع داشته باشد در حالی که در جراحی سنتی اصل برعدم تغذیه حداقل برای ۲۴ ساعت وسپس تغذیه با سوپ برای به تاخیر انداختن دفع برای مدت چند روزمی باشد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی شقاق با لیزر

پس از درمان کامل فیشر آنال با لیزر برای مدتی بیمار باید یکسری از فعالیت های مراقبتی را انجام دهد تا هر چه سریعتر به بهبودی 100 درصدی دست یابد و از عود مجدد این بیماری جلوگیری شود. مراقبت های بعد از عمل لیزر شقاق عبارتند از:

نشستن در آب گرم: نشستن در آب گرم، دو الی سه مرتبه در روز به مدت 10 دقیقه می‌تواند به تقویت عضلات لگن، پاکسازی ناحیه مقعد و کاهش درد و سوزش کمک کند.

خشک کردن محل با دستمال نرم: تمیز کردن بدن بعد از هربار دستشویی رفتن در جلوگیری از عفونت نقش بسیار مهمی دارد. اما حتما این کار را با دستمال نرم و لطیف انجام دهید.

پیاده روی و تحرک: توصیه میشود حداقل تا 3 روز از انجام فعالیت های ورزشی اجتناب کنید اما بعد از آن برای بهبود سریعتر بیماری فعالیت‌های سبک و پیاده روی انجام دهید. زیرا با بالا بردن گردش خون و خونرسانی بیشتر به لگن، به بهبود سریعتر بیماری کمک می‌کند.

عدم استفاده از شوینده‎‌های معطر: صابون و شوینده‌های معطر می‌تواند موجب تحریک ناحیه مقعد شود به همین دلیل در زمان بعد از جراحی پیشنهاد نمی‌شود.

رعایت تغذیه و مصرف کافی فیبر: مصرف کافی مایعات و غذاهای فیبر دار به دفع راحت تر مدفوع کمک می‌کند و هنگام اجابت مزاج، فشار کمتری به محل جراحی وارد می‌گردد. همچنین از مصرف غذاهای تند و فلفل پرهیز جدی شود و مصرف سبزیجات و مواد غذایی پر فیبر را بیشتر در سبد غذایی خود قرار دهید.

تمیز نگه داشتن محل زخم: محل زخم جراحی را روزانه با آب ولرم و صابون بشویید و با گار استریل مجدد پانسمان شود؛ برای جلوگیری از نشتی خونابه و ترشحات زخم، ناحیه زخم را با باند استریل پانسمان کنید و روزانه پانسمان را تعویض کنید.

قطعا نمی توان از عوارض بعد از عمل شقاق چشم پوشی کرد و این عمل هم عارضه های خاص خودش را به همراه دارد اما با رعایت موارد بالا شما تا مقدار زیادی می توانید این عوارض را کاهش داده و کنترل کنید، همچنین از عود مجدد بیماری جلوگیری کنید.

درد مقعد

چه کسانی بیشتر شقاق میگیرند؟

شاید برای شما هم سوال باشد که چه کسانی بیشتر شقاق میگیرند و درگیر این بیماری دردناک میشوند. در همین جهت توجه شما را به آمار زیر جلب می‌نماییم:

خانم آقا سن
6.7% 6.5% 6 – 11
6.7% 3.8% 12 – 17
14.8% 7.3% 18 – 24
18.6% 12.1% 25 – 34
11.9% 15.5% 35 – 44
14.0% 15.9% 45 – 54
11.4% 18.0% >55 – 64
16.0% 20.9% 65+
منبع : ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4109752

مطالب مرتبط شقاق

شقاق چیست ؟

جراحی شقاق

راه های درمان شقاق

درمان سریع شقاق

عکس شقاق مقعدی

درمان شقاق در بارداری

نقش ورزش در درمان شقاق

مزایا و معایب درمان شقاق با لیزر

پرسش ها و پاسخ های مرتبط به بیماری شقاق
درمان سریع و قطعی بیماری های مقعدی

سوالات متداول درمان شقاق (فیشر) با لیزر

در روش لیزر درمانی هیچ درد و خونریزی وجود ندارد و بیمار بعد از چند روز میتواند به فعالیت های خود بازگردد
بنا به میزان عمق شکاف ها و زخم های مقعدی هزینه عمل متغیر است.
عمل لیزر شقاق در تمامی شهر هایی که به دستگاه لیزر مناسب مجهز باشند صورت میگیرد اما درمان شقاق با لیزر در کلینیک لیزر شفا در تهران انجام میشود.
اگر شقاق در مراحل اولیه باشد (شقاق حاد) با درمان خانگی و پماد و داروهای گیاهی قابل درمان است اما در مورد شقاق مزمن باید از لیزر درمانی کمک گرفت.
درمان با لیزر عوارض قابل توجهی نداشته و درمانی بدون عوارض شناخته میشود.
توصیه پزشکان متخصص بیماری های مقعی این است که تا حداقل 3 روز بعد از عمل از ورزش خودداری کنید.
این روش درمانی هیچگونه خطری نداشته و کاملا ایمن میباشد.
خیر زیرا برش های لیزری با ظرافت و مهارت در ناحیه شکاف ها صورت میگیرد و آسیبی به عضلات تحتانی نمیرساند و بیمار دچار هیچ گونه بی اختیاری نمبشود.

تعداد کامنت‌ها: 34

کاربران گرامی، تمامی سوالات شما تا حداکثر ۲۴ ساعت پاسخ داده خواهد شد.

 1. احمد تا گفت:

  سلام من شقاق دارم و الان بزرگ ترشدن دلیلش اینه که بیش از حد از پماد استفاده کردم و خیلی شل شد بعد اومدمبا تیغ یکم کشیدم روش که خون خارج بشه الان به نظرشما چیکار کنم از عمل میترسم راهی هست با خارج کردن خون خوب بشم

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام موارد ذکر شده موجب بدتر شدن بیماری می شود. جراحی با لیزر با حداقل درد و خونریزی انجام می شود و با دوران نقاهت کوتاه مدت بهبود می یابید.

 2. زهره رضایی گفت:

  سلام خواستم تشکر کنم از مجموعه خوبتون من تجربه عمل لیزر شقاق رو داشتم و کاملا راضی بودم.

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام خانم رضایی عزیز
   خوشحالیم که ما انتخابتون بودیم. همواره سلامت باشید.

 3. راحیل گفت:

  سلام من 2 روزه که عمل لیزر شقاق انجام دادم و هنوز از پشتم خونریزی دارم. میخوام بدونم طبیعیه؟ نگرانم اگر میشه زودتر جواب بدین

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   معمولاً تا 1 هفته بعد از عمل لیزر شقاق، خونریزی های کوچک طبیعی هستند و جای نگرانی وجود ندارد. در صورت ادامه دار شدن خونریزی ها میتوانید برای معاینه به پزشک جراح خود مراجعه کنید.

 4. سما گفت:

  سلام وقت بخیر حدود یک هفته است در کلینیک لیزر شفا عمل لیزر فیشر انجام دادم خوب شده اما در ناحیه مقعدم احساس خارش شدیدی دارم علتش چی میتونه باشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   حتما از لباس های زیر نخی و خنک استفاده کنید و ترجیحا لباس تنگ نپوشید. بعد از دفع هم به هیچ عنوان از دستمال کاغذی استفاده نکنید.

 5. ناهید گفت:

  سلام خسته نباشید مومنی هستم خانمی 55 ساله که مدتی هست به بیماری شقاق مبتلا شدم و یک بیرون زدگی در ناحیه مقعدیم دارم. درد و سوزش زیادی داره و زمانی که یبوستم عود میکنه بدتر میشه. درد و خونریزیش داره کلافم میکنه!!! خواهش میکنم راهنمایی کنید درد شدیدی دارم.

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام خانم مومنی عزیز
   پیشنهاد میکنم هر چه سریع تر نسبت به درمان اقدام کنید زیرا اگر بیماری شما شقاق باشد و نسبت به درمان اقدام نکنید، تبدیل به شقاق مزمن میشود و در این صورت درمان شقاق شما نیاز به جراحی با لیزر خواهد داشت. اما در مرحله شقاق حاد با درمان یبوست به کمک ملین ها براحتی درمان میشوید.

 6. مرتضی گفت:

  سلام مردی 35 ساله هستم و تازگیا یه سوزش بد وقتی اجابتمزاج داشتم حس میکردم رفتم دکتور گفت شقاق مزمن داری باید عمل کنی. به نظرتون چیکار کنم الان؟ لیزر شقاق می ارزه؟ نمیشه بدون عمل درمان کنم؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام مرتضی عزیز
   برای جلوگیری از پیشرفت بیماری شقاق باید سریع تر نسبت به درمان اقدام کنید. اگر دچار شقاق مزمن باشید باید یا با لیزر درمانی یا جراحی سنتی درمان کنید که توصیه ما به شما درمان شقاق با لیزر هست چراکه درد و خونریزی کمتری خواهید داشت و دوران نقاهت کمتری هم نسبت به درمان به روش سنتی با تیغ خواهید داشت. ضمناً هنگام عمل با لیزر نیازی بیهوشی نیست و با بیحسی موضعی دردی حس نخواهید کرد.

 7. sadra گفت:

  من چهار روزه عمل لیزر کردم اما هنوز لباس زیرم لکه خون هست و ترشح هم دارم چیکار باید بکنم؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام خونریزی و ترشح تا هفته اول بصورت محدود طبیعی هست و جای نگرانی ندارد. اگر بیش از 10 روز خونریزی ها ادامه دار شد، برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

 8. میترا گفت:

  سلام من رفتم دکتر گفته باید از پماد رکتول و دیلتیازم برای شقاقم استفاده کنم اما الان یه هفتس تاثیر زیادی نداشته بنظرتون باید با لیزر عمل کنم؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   استفاده از پماد ها برای شقاق حاد میتواند موثر واقع شود اما در صورتی که بیماری یبوست درمان نشود و مدفوع شما بصورت خشک باشد، احتمال ابتلا به شقاق مزمن نیز وجود دارد. پیشنهاد میکنم برای تشخیص دقیق و اینکه آیا بیماری شقاق شما نیاز به جراحی دارد یا خیر برای معاینه به پزشک مراجعه کنید.

 9. سعادتی گفت:

  سلام سوالی که داشتم اینه که برای درمان فیشر با جراحی چقد تو اتاق عمل طول میکشه و درمان با لیزر چقد طول میکشه؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   بصورت کلی بیشتر جراحی های شقاق به روش سنتی و با تیغ معمولا یک ساعت و عمل لیزر معمولا 20 الی 30 دقیقه طول میکشد. البته عمق شقاق نیز بر مدت زمان عمل موثر است.

 10. مردانی گفت:

  سلام آقای دکتر من راننده تاکسی هستم و کل روزو نشستم تقریبا الان مدتیه یکم احساس درد تو دستشویی دارم بنظرتون شقاق گرفتم؟ چیکار کنم خیالم راحت شه؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام جناب مردانی
   با توجه به شرایط شما احتمال ابتلا به بیماری های مقعدی مانند بواسیر و شقاق وجود دارد. برای اطمینان به یک پزشک داخلی مراجعه نمایید. همچنین میتوانید با شماره های کلینیک لیزر شفا (22361071-021 و 22361072-021) برای تعیین وقت اقدام کنید.

 11. زارعی گفت:

  سلام میخواستم بپرسم دکتر خانوم برای درمان شقاق با لیزر دارید یا همه پزشکا مردن؟ ممنون میشم جوابمو بدین

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   در کلینیک لیزر شفا یک بخش مجزا برای بانوان در نظر گرفته شده است که کلیه کادر خانم هستند و پزشک معالج شما نیز پزشک خانم خواهد بود. برای رزرو نوبت با شماره های ما (22361071-021 و 22361072-021) در تماس باشید.

 12. mahtab گفت:

  سلام دکتر
  من 3 ماه پیش عمل شقاق با لیزر داشتم ولی هنوز احساس میکنم خوب نشدم خیلی نگرانم که به مریضی دیگه ای مثل سرطان مقعد یا هموروئید مبتلا شدم چون انگار یه زائده زده بیرون مثه گوشت اضافه مقعدی شده توروخدا جوابمو بدین خیلیی استرس دارم

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   در صورتی که با لیزر بیماری را درمان کرده باشید، احتمال بروز گوشت اضافه وجود ندارد. احتمالا به بواسیر مبتلا شده باشید اما نظر قطعی بدون معاینه نمیتوان داد. بهترین کار در حال حاظر برای شما مراجعه به پزشک داخلی است.

 13. مجتبی گفت:

  یه سوال داشتم اگر لیزر کنیم بی اختیاری مدفوع اتفاق میوفته؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام مجتبی عزیز
   در لیزر درمانی برش ها بصورت ظریف و با دقت بالا انجام میشوند تا هیچ گونه آسیبی به عضلات تحتانی (عضله اسفنکتر) نرسد و به همین دلیل احتمال بی اختیاری مدفوع پس از درمان با لیزر تقریبا صفر است و جای هیچ نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

 14. sima گفت:

  سلام من 2 ساله درگیر شقاقم و سوالم اینه برای هزینه لیزر شقاق بیمه هم قبول میکنید؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   جراحی لیزر شقاق به دلیل اینکه بصورت بی حسی موضعی انجام میگیرد و بیهوشی ندارد، تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار نمیگیرد اما برای بیمه های خصوصی می بایست از شرکت بیمه خود سوال کنید که تحت پوشش قرار میدهند یا خیر.

 15. Sorena گفت:

  سلام
  ممکنه در کنار شقاق بیماری دیگه ای هم بگیریم؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   در صورتی که بیماری شقاق درمان نشود به شقاق مزمن بدل شود، شکاف ها و زخم ها عمیق تر شده و باکتری هایی که در مدفوع وجود دارند، امکان نفوذ به این زخم ها را پیدا کرده و باعث آبسه مقعدی میشوند که به دنبال آن شرایط بیماری فیستول هم فراهم میشود.

 16. سینا گفت:

  سلام من شقاق داشتم و تقریبا 3 سال پیش عمل کردمش ولی الان بعضی اوقات نمیتونم دفع گاز های روده رو کنترل کنم. میخوام بدونم ربطی به عمل شقاق داره؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   ممکن است به عضلات تحتانی آسیب رسیده باشد. برای تشخیص دقیق باید برای معاینه به پزشک مراجعه فرمایید.

 17. رامین گفت:

  سلام آقای دکتر روز بخیر
  چند روزه عمل شقاق رو انجام دادم ولی یکم چرک بدبو با احساس خارش دارم به نظرتون چیکار باید یکنم؟

  • Avatar photo پزشک متخصص گفت:

   سلام
   تا یک هفته خروج ترشحات و خونریزی های قطره ای طبیعی است اما در صورت ادامه دار شدن، به پزشک معالج خود مراجعه کنید یا با شماره 02122361071 تماس بگیرید. همکاران ما شما را راهنمایی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *