هزینه عمل (جراحی) با لیزر

هزینه عمل (جراحی) با لیزر هموروئید ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول مقعد

از حدود پانزده سال قبل كه شروع به درمان بیماریهای مقعد با لیزر از جمله لیزر کیست مویی، لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر، لیزر هموروئید خارجی، لیزر شقاق، لیزر فیستول و لیزر آبسه نموده ایم همیشه یك سوال اصلی بیماران راجع به قیمت عمل با لیزر و اینكه تحت پوشش بیمه میباشد با خیر بوده است به همین خاطر بر آن شدیم تا مطلبی راجع به این موضوع نوشته شود تا سبب گردد كسانی كه بدنبال درمان با لیزر میباشند از سردرگمی در این باره خلاص شده و در نهایت بتوانند تصمیمی مناسب در جهت درمان خود بگیرند:

 

بیمه جهت جراحی با لیزر بواسیر ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول مقعد

اولین و مهمترین موضوع این است كه درمان با لیزر تحت پوشش همه بیمه ها نمی باشد  زیرا قانون بیمه این است كه درمانهای سرپایی و بدون بستری كمتر از ٦ساعت و بدون بیهوشی مشمول استفاده از بیمه نمی باشند. اما برخی بیمه ها یا همان بیمه های تکمیلی هزینه لیزر را تقبل می نمایند که حتما بهتر است از بیمه ای شما تحت پوشش آن می باشید پرس و جو نمائید علاوه بر این تا حدودی می توانید از کلینیک نیز اطلاع کسب نمائید.

 

قیمت و هزینه جراحی با لیزر هموروئید ، شقاق ، کیست مویی ، آبسه و فیستول مقعد

نمی توان هزینه دقیقی را برای جراحی لیزر بیماری های مقعدی در نظر گرفت زیر ا پارامتر های تاثیر گذار در هر بیماری با یکدیگر متفاوت می باشند که در زیر به بررسی پارامتر های تاثیر گذار بر روی هزینه جراحی لیزر هر یک از آن بیماری ها می پردازیم:

تعیین هزینه جراحی لیزر بواسیر

هزینه لیزر بواسیر و بیرون زدگی مقعد (پروپلاس) بر اساس نوع و درجه بواسیر قابل تعیین می باشد در واقع بواسیر دارای انواع درجه 1 (هموروئید فقط خونریزی دارد) ، درجه 2 (علاوه بر خونریزی زائده نیز وجود دارد)، درجه 3 (علاوه بر خونریزی هموروئید از ناحیه مقعد خارج شده و با دست به داخل بر می گردد)، درجه 4 (زائده هموروئید بزرگ شده و از مقعد بیرون می زند) و هموروئید ترومبزوه (به یکباره زائده لخته خون مقعد بیرون میزند) بوده و هزینه جراحی لیزر بر اساس معابنه پزشک قطعا مشخص خواهد شد.

تعیین هزینه جراحی شقاق با لیزر

جهت تعیین هزینه این بیماری بایستی در ابتداع نوع آن مشخص شود که آبا حاد هست یا مزمن در صورتی که شقاق حاد باشد معمولا نیازی به جراحی لیزر نیست و هزینه دارویی در نظر گرفته می شود ولی در صورتی که شقاق مزمن شود (یعنی قبلا شقاق حاد بوده و خوب شده ولی مجددا عود نماید) نیاز به جراحی هست و یکی از پارامتر های تعیین کننده هزینه؛ وجود زائده در کنار شقاق می باشد که به آن اسکین تگ یا تگ پوستی می گویند. اینکه زایده نیز بعد از شقاق وجود داشته باشد یا خیر تاثیر مستقیم بر روی هزینه خواهد داشت.

 

هزینه لیزر زگیل تناسلی

پارمتر اصلی تاثیر گذار بر هزینه زگیل تناسلی تعداد زگیل های می باشند که بایستی سوزانده شوند.

 

هزینه جراحی لیزر فیستول مقعد

هزینه جراحی فیستول بر اساس نوع High و Low آن می باشد که فیستول نوع Low را می توان با لیزر انجام داد و هزینه آن از هزینه جراحی لیزر فیستول High کمتر خواهد بود زیرا فیستول high اگر قابل جراحی باشد بایستی به کمک سِتون یا نخ همراه با لیزر استفاده نمود.

در واقع عمق و طول فیستول نیز در تعیین هزینه تاثیر گذار خواهند بود.

پارامتر اصلی تعیین کننده قیمت لیزر‎ کیست مویی یا پیلونیدال

معمولا عمق کیست های مویی به انتهای دنبالچه یا ستون فقرات رسیده است اما پارامتر اصلی در قیمت لیزر میزان رشد و گسترش کیست بر روی سطح می باشد در واقع وسعت کیست در تعیین هزینه بسیار تاثیر گذار خواهد بود به گونه ای که اگر کیست در سطح پیشرفت داشته است یا خیر هزینه لیزر آن مشخص می گردد زیرا میزان برش را تعیین خواهد کرد.

هزینه لیزر آبسه مقعدی

آبسه معمولا به مرحله حاد ه می رسد یا کوچک است یا بزرگ و همچنین دارای انواعی از جمله آبسه بين‌عضلانى، آبسه کناره‌اى (مارژينال)، آبسه پشت مقعد عميق (رترورکتال)، آبسه زير مخاطي، آبسه ایسکیورکتال، آبسه دور مقعدى، آبسه لگنى (پِلوى، رکتومي، سوپرالواتور)، آبسه جانبى که بستگی به نوع بیماری و معاینه پزشک می توان هزینه دقیق بیماری را بیان نمود.

 

مقایسه هزینه جراحی لیزر با جراحی سنتی بیماری های مقعدی

1-بطور قطع به یقین هزینه درمان با لیزر بیشتر از درمان با جراحی چاقو نمی باشد و این را میتوان در صورتحسابهای بیمارستانی بخوبی مشاهده كرد كه آیتم های متعدد دارد و هزینه ایتم ها تركیبی از بیمه و آزاد میباشد و در نهایت علیرغم مبلغ قابل توجهی كه بیمه ها به بیمارستان می پردازند خود بیمار هم مبالغ زیادی جهت ما به تفاوت بیمه و آزاد میپردازد.

2- مسئله بسیار مهم در مورد كلمه هزینه فقط مبلغ ریالی پرداختی نمی باشد و شامل پارامترهای دیگری میباشد كه در نهایت از جمع آنها بعنوان هزینه یاد میشود. این پارامترها عبارتند از :

الف- از دست نرفتن زمان زیاد و بعبارتی صرفه جویی در وقت و زمان در جراحی با لیزراست و بر عكس وقتی فردی برای جراحی سنتی اقدام میكند حداقل چندروز گرفتار پروسه مراجعه اولیه و دادن آزمایشات مختلف ونهایت بستری شدن و عمل جراحی و تازه بعد از آن استراحت چند هفته ای در منزل جهت بهبود است كه همین میتواند منجر به هزینه بسیار زیادی برای بیمار شود كه اینها هیچكدام در مورد لیزر وجود ندارد.

ب- كمتر بودن درد و خونریزی در عمل بالیزر نسبت به جراحی سنتی و لذا زمان كمتری تا بهبود نهایی از دست میرود.

پ- در جراحی معمولی حتما نیاز به بیهوشی عمومی یا نخاعی دارد كه اینها عوارض خاص خود را روی بیمار دارند و منجر به طولانی شدن پروسه بهبود دارند كه خود هزینه ای مضاعف برای فرد میشود.

البته پارامترهای دیگری نیز وجود دارند كه بیان آنها اطاله كلام است ودر واقع جمع اینها است كه هزینه نهایی و واقعی را برای بیمار رقم میزند و نه مبلغ ریالی و باید در تصمیم نهایی جهت درمان اینها را هم مد نظر داشت.

3- در اكثر بیماران تا زمانی كه معاینه نشده اند نمیتوان بیماریشان را تشخیص داد و تازه اینكه آیا با درمان دارویی خوب میشود یا جراحی با لیزر. لذا پیشاپیش و در تماس تلفنی نمیتوان راجع به هزینه ریالی اظهارنظر نمود حتی اگر دارای تشخیص مشخص باشند زیرا یك بیماری ممكن است در افراد مختلف علایم متفاوت داشته باشد بعنوان مثال بیماری كه فیستول دارد بسته به طول فیستول و عمق آن و اینكه از بین عضلات نگهدارنده مدفوع یا خارج آنها رد میشود درمانش و هزینه اش متفاوت است.

در پایان و جمع بندی نهایی میتوان گفت تا بیماری معاینه نشود نمیتوان گفت كه آیا نیاز به درمان با لیزر دارد یا خیر و اینكه هزینه درمان چقدر می باشد زیرا هزینه جراحی با لیزر بر اساس وسعت بیماری مشخص می گردد علاوه بر این با صراحت میتوان گفت كه هزینه ریالی، زمانی و فردی آن نسبت به جراحی معمولی بسیار كمتر است.

 

جهت آگاهی از قیمت و هزینه جراحی با لیزر هموروئید، شقاق، کیست مویی، آبسه و فیستول مقعد با کلینیک تماس بگیرید

درمان سریع و قطعی بیماری های مقعدی

Call Now Buttonتماس بگیرید