مرکز تخصصی درمان بیماری‌های شقاق، بواسیر، فیستول، کیست مویی، زگیل تناسلی و آبسه مقعدی با لیزر

درمان فیستول با لیزر - با کمترین درد و خونریزی

درمان فیستول با لیزر؛ درمانی سریع و قطعی

درمان فیستول مقعدی با لیزر

درمان فیستول با لیزر (fistula laser) تقریبا موثرترین و راحت ترین نوع درمان آن می باشد، در واقع پیشرفت تکنولوژی کمک بسیار زیادی به پزشکان در درمان فیستول مقعدی داشته تا بتوان بجای روش های درمانی مانند جراحی با تیغ (جراحی سنتی)، تزریق چسب فیبرین و سایر موارد مشابه از لیزر بابت درمان این بیماری کمک گرفت.

در واقع در حال حاضر بهترین روش درمانی این بیماری لیزر فیستول می باشد که در کمترین زمان و راحت ترین حالت با حداقل درد و خونریزی درمان می‌شود. این جراحی در مطب با بی حسی موضعی و بصورت سرپایی صورت میگیرد.

تعیین وقت سریع لیزر فیستول‌

ویزیت آنلاین در کلینیک لیزر شفا

جهت تعیین وقت و یا ویزیت آنلاین می توانید با شماره زیر در واتساپ پیام دهید تا مستقیما توسط پزشک متخصص راهنمایی شوید. پیام در واتس آپ : ۰۹۰۲۱۳۳۲۸۵۴     تماس : ۰۹۰۲۱۳۳۲۸۵۴

عناوین مقاله (جهت دسترسی سریع) پنهان

لیزر فیستول در تهران

کلینیک لیزر شفا واقع در تهران دارای 2 شعبه مجزا اما در یک ساختمان است، یکی از واحد ها مخصوص بانوان گرامی تعبیه شده تا بانوان در صورت درخواست بتوانند در محیطی آرام و همراه با پزشکان خانم به درمان بیماری های مقعدی خود همچون فیستول مقعدی بپردازند و در واحد دیگر خانم و آقایان می توانند روند درمانی خود را پیگیری کنند.

پزشکان این مرکز از بهترین پزشکان و متخصصان بیماری های مقعدی در ایران و تهران هستند که با بکارگیری مهارت و تجربه خود در این زمینه، کمک زیادی به بیمارانی می کنند که برای درمان ناهنجاری های مقعدی خود به کلینیک مراجعه کرده اند.

کلینیک لیزر شفا اولین مرکز درمانی لیزر فیستول در ایران می‌باشد که فعالیت خود را از سال 1384 آغاز کرده و از دستگاه های لیزر 2020 و 2022 برای درمان بیماری های مقعدی به روش لیزر استفاده می‌کند.

درمان فیستول مقعدی با لیزر بدون نیاز به عمل جراحی

درمان فیستول به هر دو روش درمان سنتی و درمان لیزری در کلینیک های بیماری‌های مقعدی توسط پزشکان و جراحان با تجربه انجام می‌شود و ابن بیماری تنها با راه های تهاجمی و جراحی قابل درمان است و با راه های غیر تهاجمی درمان نخواهد شد.

از آنجاییکه جراحی در اتاق عمل برای عموم بیماران ترسناک و وحشتناک می‌باشد، امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی و روی کار آمدن درمان لیزری بیماری های مقعدی خیلی زود این روش جایگزین روش سنتی درمان فیستول که با تیغ و چاقو صورت می‌گیرد شد و اکثر پزشکان و بیماران لیزر فیستول مقعدی را برای درمان خود انتخاب می‌کنند.

امروزه با استفاده از تکنیک لیزر در درمان فیستول مقعدی از عوارضی که ممکن است منجر به صدمه عضلات نگهدارنده دفع گاز و مدفوع می‌شود جلوگیری شود.

برای لیزر فیستول مقعدی در ابتدا پزشک باید شم را معاینه و علائمتان را بررسی کند، درصورتیکه کاندیدای مناسبی برای لیزر فیستول بودید اقدامات لازم انجام شود.

جهت تعیین نوبت فوری برای درمان فیستول مقعدی با لیزر در کلینیک لیزر شفا اینجا کلیک کنید.

بیشتر بخوانید: راه درمان فیستول مقعد

صحبت هاب دکتر داود تاجبخش درباره فیستول مقعدی، علائم و راه های تشخیص و درمان آن

لیزر فیستول مقعدی چگونه انجام می‌شود؟

لیزر فیستول از بهترین روش های درمانی فیستول است که تا کنون شناخته شده است. این روش به صورت سرپایی و با بی حسی موضعی قابل اجراست،
در این روش درمانی جراح با تاباندن اشعه پرتوان co2 به نواحی آسیب دیده، مجاری غیر طبیعی را درمان و چرک و عفونت آن را بدون نیاز به تیغ جراحی تخلیه می‌کند. درمان فیستول با لیزر کمترین درد و خونریزی را برای افراد به همراه دارد و خطر ابتلا به عفونت یا آسیب سایر بافت های مجاور را نیز با انجام آن کاهش میابد.

در عمل جراحی لیزر فیستول مقعدی بعد از انجام معاینات اولیه توسط پزشک شما برای عمل و درمان آماده می‌شوید، ابتدا بی حسی موضعی به شما تزریق می‌شود و سپس با ملیه ای به نام پروب (probe) که مخصوص عمل فیستول می‌باشد مسیر فیستول را مشخص می‌کنند بعد از آن با استفاده از لیزر پرتوان (لیزر Co2) مسیر فیستول ترمیم می‌شود.

از آنجاییکه عموما در بیشتر بیماران و مراجعه کنندکان فیستول عمیق نمی‌باشد، می توان به راحتی و با کمترین میزان درد و خونریزی آن را با لیزر درمان کرد.

درمان با جراحی چه از روش عمل لیزر چه از روش عمل سنتی (فیستولوتومی) معمولا تنها راه درمانی موثر است که جهت انجام آن سوراخ خارجی و داخلی (اولیه) با عبور پروب (میله فلزی نازک و قابل انعطاف و نرم) و با استفاده از آب اکسیژنه و بلدومتیلن رقیق باید پیدا شوند و مجرا یا مجاری فیستول باید بطور کامل مشخص شوند و مجرا در تمامی طول آن باز unroffed شود بطوریکه فیستول به شکل یک زخم باز درآید و باید مطمئن شد که زخم حاصل از عمق به سطح بطور خود به خود ترمیم می شود. و در تمام روش های درمانی اعم از جراحی معمولی فیستول و یا لیزر فیستول 5 تا 10 درصد بسته به طول و عمق فیستول احتمال عود وجود دارد.

Laser surgery is a type of surgery that uses special light beams instead of instruments for surgical procedures. LASER stands for “Light Amplification by the Stimulated Emission of Radiation.” Lasers were first developed in 1960

جراحی با لیزر یک نوع جراحی هست که فقط به جای جراحی با چاقو یا تیغ از تابش نور استفاده میشود که این خود دارای مزیت هایی می باشد، عمل جراحی با لیزر توسط تابش نور متمرکز صورت میگیرد که خوشبختانه امروزه نقش بسیار پر رنگی در درمان فیستول مقعد دارد.

Laser closure of the perianal fistula is the minimally invasive and low complication rate procedure which is a life-saving way for complex fistulas, preserving anal sphincter injury

استفاده از لیزر در درمان فیستول روشی کم تهاجمی و راه نجاتی بوده که سبب میشود آسیب کمتری به اسفنکتر مقعد وارد شود.

به نقل از : https://clinicaltrials.gov

بعلت حداقل صدمه توسط ليزر، بيمار براحتی از روز بعد ميتواند دفع مدفوع را راحت داشته باشد و مراحل ترميم بسيار سريعتر از جراحى معمولی با چاقو اتفاق می افتد.

“بیماری فیستول مقعدی (fistula) با روش های مختلفی قابل درمان است اما تنها درمان قطعی و تضمینی این بیماری نشیمنگاهی عمل لیزر فیستول می باشد که درمانی بدون دوران نقاهت محسوب میشود. بیماری مشقت آور و زجرآور فیستول را یکبار برای همیشه درمان کنید.”

 

بیشتر بخوانید: علائم فیستول چیست؟ + علت بروز فیستول مقعدی چیست؟

رضایت بیمار از لیزر فیستول مقعدی در کلینیک لیزرشفا

اقدامات لازم قبل از درمان لیزر فیستول مقعدی

اینفوگرافیک درمان فیستول با لیزر

سوالی که معمولا بین بیمارانی که قصد لیزر فیستول مقعدی دارند رایج است این است که قبل از لیزر فیستول باید چه کارها و اقداماتی توسط بیمار انجام شود؟

در پاسخ به این سوال باید گفته شود که تمام بیماران که برای درمان بیماری های مقعدی یا سینوس مویی به کلینیک لیزر شفا مراجعه می‌کنند در ابتدا معاینه می‌شوند و بعد از آن تصمیم گرفته می‌شود که برای بیمار درمان فیستول با لیزر انجام شود یا خیر.

لازم به ذکر  است از آنجاییکه عمل لیزر فیستول مقعدی بصورت سرپایی و با بیحسی موضعی انجام می‌شود، پس لازم نیست که قبل از آن اقدام خاصی صورت بگیرد یا بیمار از شب قبل جهت آمادگی برای عمل بستری شود.

 • تمیز کردن ناحیه مقعد یا کمر: 

بهتر است روز قبل از عمل به حمام بروید و ناحیه عمل که مقعد یا کمر است را تمیز کنید و اگر در ناحیه عمل موی زیادی وجود دارد با استفاده از تیغ یا هر وسیله دیگری موهای آن ناحیه را از بین ببرید.

 • مصرف داروهایی قبلا مصرف می‌کردید:

از آنجاییکه پروسه عمل لیزری ما یک پروسه سرپایی و بدون بیهوشی است پس مصرف داروهای قبلی هیچ منعی ندارد؛ اگر قبل از عمل لیزر فیستول داروی خاصی مصرف می‌کردید بهتر است آن را با پزشک و جراح خودتان درمیان بگذارید، معمولا مصرف دارو های قبلی برای عمل منعی ندارد و بهتر است جهت پیشگیری از بروز عوارض خاص، داروها در زمان خودشان مصرف شوند. (با مشورت پزشک)

 • داشتن همراه در روز عمل:

بهتر است که با خود همراهی داشته باشند و همچنین بهتر است خودشان رانندگی نکنند گرچندخیلی از بیماران به تنهایی می آیند و مشکلی نداشتند با این موضوع.

جهت دریافت نوبت در کلینیک لیزر شفا می توانید همین حالا با شماره 22361071 تماس بگیرید.

مطالب مرتبط: علت خونریزی مقعد بعد از دفع مدفوع چیست؟

مراقبت های بعد از عمل لیزر فیستول مقعدی

معمولا مراقبت ها و اقدامات به دو دسته تقسیم می کنیم: اقدامات اولیه بعد از جراحی بابت بهبود زخم و اقدامات ثانویه بعد از درمان کامل.

 • اقدامات لازم برای خوب کار کردن شکم بیمار و جلوگیری از یبوست:

از آنجاییکه بعد  از عمل لیزر فیستول مقعد باید دفع مدفوه نرم و روان داشته باشیم تا به محل زخم آسیبی وارد نشود پس معمولا پزشکان بعد از لیزر فیستول داروهای روان کننده و. ملین به بیماران تجویز می‌کنند تا بیمار با یبوست و مشکلاتی از این قبیل روبرو نشود. در کل خیلی‌ها ممکن است نیازی به مصرف این ملین ها نداشته باشند و کافی است فقط میزان مصرف آب، میوه و سبزیجات را بالا ببرند تا مدفوع نرمی داشته باشند.

 • شستششوی ناحیه عمل با آب ولرم و صابون:

جهت حفظ نظافت و پاکیزگی زخم محل جراحی در ناحیه مقعدی؛ روز بعد از عمل لیزر جراحی چه دفع داشتید و چه دفع نداشتید، روزانه 2 الی 3 بار با آب ولرم و صابون شسته شود و سپس حتما آن را با باند استریل خشک نمائید. باید بلافاصله بعد از اینکه دفع مدفوع انجام شد، ناحیه دفع با آب ولرم و کمی صابون شسته شود. هرچه قدر ترشحات و ذرات مدفوعی روی زخم کمتر بمونن، احتمال اینکه زخم زودتر بهبود پیدا کند بیشتر است.

 • گذاشتن گاز استریل روی ناحیه عمل:

بعد از شستشوی ناحیه مقعد بهتر است روی زخم ناشی از لیزر فیستول در ناحیه مقعد گاز استریل یا غیر استریل گذاشته شود، بعضی از پزشکان پماد های مقعدی برای بیمار تجویز می کنند که بهتر است قبل از گذاشتن گاز استریل روی زخم لزر فیستول آن را روی زخم بمالند.

در کل چیزی که مهم است شستشوی محل زخم با آب و صابون است.

 • مصرف به موقع داروها و گوش دادن به توصیه های پزشک معالج:

گاهی پزشک بعد از لیزر فیستول به بیمار مسکن که ضد درد است تجویز می‌کند یا گاهی (بیشتر در عمل های لیزر فیستول و آبسه) نیاز است که آنتی بیوتیک مصرف شود.

توصیه می‌شود بیمار تمامی داروهایی که دکتر برای بعد از عمل لیزر فیستول تجویز کرده است را سر موقع مصرف نماید تا از بوجود آمدن عوارض احتمالی جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید: علت خونریزی مقعد هنگام دفع مدفوع چیست؟

 • حمام سیتز:

هر روز بمدت 10 دقیقه در آب گرم نشسته و حمام سیتز نمائید که سبب کاهش درد، سوزش و رفع التهاب می‌شود حتی می توانید بتادین هم چند قطره اضافه کنید کمک کننده هستند اما اجباری نیستند. اما بهتر از نشستن در لگن آب گرم این است که شما زخم ناحیه مقعد را روزی دو یا 3 بار با اب ولرم و صابون بشورید و خشک کنید.

سایر اقدامات لازم بعد از لیزر فیستول مقعدی که بهتر است رعایت شوند به شرح زیر است:

 • پرهیزر غذایی و نخوردن غذاها و ادویه‌های ممنوعه
 • بهتر است طی 24 ساعت اولیه بعد از لیزر فیستول روی زخم خود نشینید و از روز دوم به بعد درصورتیکه درد نداشتید آهسته آهسته روی زخم بنشینید.
 • معمولا پزشکان و جراحان توصیه می‌کنند روز بعد از لیزر فیستول مقعدی ورزش و فعالیت های سنگین نداشته باشید و از روز دوم بصورت آهسته به روال عادی زندگی خود بازگردید.

اقدامات ثانویه بعد از عمل لیزر فیستول پس از بهبودی کامل:

 1. رعایت رژیم غذایی خوب که دچار دفع مدفوع خشک و یبوست نشوید با مصرف اب، میوه جات و سبزیحات
 2. ورزش کنید و تحرک داشته باشید حداقل روزی نیم ساعت
 3. از استرس بدور باشید تا تاثیر منفی روی دستگاه گوارش شما نداشته باشد.
 4. از فلفل و ادویه جات در حد معقول باشد نه بیش از حد.
 5. درکل داشتن زندگی سالم با ورزش، تغذیه سالم بدور از استرس توصیه می‌شود.

صحبت های دکتر داود تاجبخش درباره مزایا لیزر فیستول، مراقبت های قبل و بعد از لیزر

بیشتر بخوانید: راه های تشخیص فیستول مقعدی

آیا هر فیستولی با لیزر درمان می‌شود؟

در اکثر موارد بله، می‌توان با استفاده از لیزر فیستول را درمان کرد؛ با توجه به عمق فیستول، پزشک جراح با تجربه معمولا با معاينه مي‌تواند طول و عمق ليزر را مشخص كند ولی گاهى نياز به انجام سونوگرافی مخصوص مقعدی دارد و براساس اين دو میتوان اقدام به درمان نمود. در موارد بسيار كمى به علت عمق شديد فيستول و احتمال صدمه زياد به عضلات نگهدارنده گاز و مدفوع احتمال بی اختياری وجود دارد كه معمولا در اين موارد از روش‌های ديگری مثل فلاپ يا ستون برای درمان استفاده مي‌شود.

تعیین عمق فیستول به این صورت است که دکتر متخصص، مقعد را معاینه و بر اساس تجربه و شواهد متوجه عمق فیستول می‌شود و یا دستور سونوگرافی جهت تشخیص کامل آن را می‌دهد.

جهت تعیین وقت برای لیزر فیستول مقعدی در کلینیک لیزر شفا با شماره های قرار داده شده در سایت تماس بگیرید.

عمل فیستول با لیزر بهتر است یا جراحی؛ مزایای درمان فیستول مقعدی با لیزر

قطعا این دو را نمی توان با هم مقایسه نمود زیرا راحتی و تاثیرگذاری درمان فیستول با لیزر بسیار زیادتر می باشد اما زمانی که فیستول خیلی پیچیده و عمیق شود دیگر امکان جراحی با لیزر نیست و بایستی بصورت سنتی جراحی نمود، قاعدتا هر زمانی که از تکنولوژی یاد می‌شود یعنی بهبود ابزارآلات فعلی نسبت به گذشته، که این امر در موارد پزشکی نیز بشدت تاثیر گذار بوده است. در زیر به مقایسه جراحی با لیزر فیستول و جراحی سنتی می پردازیم:

 • بدون نیاز به بستری: در درمان با لیزر فیستول نیازی به بستری در بیمارستان و گرفتن بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی که یکی از علل ترس بیماران است نداشته و متعاقب آن نیازی به استراحت چند روزه در منزل که از ضروریات جراحی سنتی است را ندارند و از روز بعد از عمل میتوانند به سرکار خود بازگردند زیرا بیمار بیهوشی نگرفته ودرد زیادی بعد از عمل ندارد  و براحتی درمان می‌شود.
 • از شر پانسمان خلاص شوید: درمان با لیزر نیازی به پانسمان داخلی (توپی یا تامپون) ندارد که معمولا در جراحی سنتی اجباری و خارج کردن آن بسیار دردناک است.
 • درمان فیستول با لیزر معمولا در مطب انجام و بیمار بعد از عمل مرخص و می‌تواند بعد از لیزر تغذیه معمولی و دفع مدفوع داشته باشد در حالی که در جراحی سنتی اصل برعدم تغذیه حداقل برای 24 ساعت و سپس تغذیه با سوپ برای به تاخیر انداختن دفع برای مدت چند روز می‌باشد.
 • درد و خونریزی بسیار کمتر: درد بعد از درمان با لیزر نسبت به درد جراحی سنتی، بسیار کمتر و ناچیز بوده و میزان خونریزی نیز کمتر است. همچنین میزان عود کمتر خواهد بود.
 • عدم انتقال عفونت های خطرناک: انتقال عفونت های خطرناک مثل هپاتیت که در جراحی سنتی محتمل است در درمان با لیزر وجود ندارد.
 • از کاربردی ترین راه های درمان: بر خلاف تصور عموم درمان فیستول با لیزر در اکثر مراحل حتی مراحل پیشرفته فیستول کارآیی دارد و حتی درمورد بیماران با سن بالا و مشکلات دیابتی-کبدی-کلیوی و بیماران قلبی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می کنند قابل انجام است.
 • کمترین عارضه: درمان فیستول با لیزر کمترین آسیب را به عضله اسفنکتر وارد می‌کند و خطر بی اختیاری مدفوع را بعد از عمل کاهش می‌دهد.

 

مقایسه لیزر و جراحی فیستول مقعدی

عوارض لیزر فیستول

جراحی فیستول با لیزر همانند هر تکنیک پزشکی ممکن است با برخی عوارض جانبی و نادر همراه باشد؛ اما با این حال بد نیست این موضوع را در نظر داشته باشیم که لیزر فیستول مقعدی به مراتب عوارض کمتری را نسیبت به سایر تکنیک های جراحی برای بیماران به همراه دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

عفونت:

در صورتی که لیزردرمانی در مراکز تخصصی انجام نشود یا فرد در مراقبت های بعدی کم کاری کند ممکن است ناحیه تحت درمان دچار عفونت شود.

خونریزی:

با وجود اینکه لیزر درمانی برای فیستول یک تکنیک کم تهاجمی است اما با این حال بعد از جراحی ممکن است شاهد مقدار کمی خونابه یا ترشحات از ناحیه آسیب دیده باشید.

احساس درد:

ممکن است بعد از عمل کمی درد را در ناحیه مقعد احساس کنید که البته پزشک برای به حداقل رساندن درد در ناحیه مقعد مصرف برخی از داروها و مسکن ها را توصیه می‌‎کند.

مشکل در دفع ادرار:

تعداد کمی از بیمارانی که تحت جراحی با لیزر قرار گرفتند ممکن است دچار مشکلاتی در دفع شوند که معمولا با از بین رفتن عوارض بی حسی این موضوع رفع خواهد شد.

مطالب مرتبط: عوارض لیزر فیستول مقعدی + تجریه لیزر فیستول مقعدی

مقایسه درمان گیاهی فیستول مقعدی با لیزر

باید اظهار داشت که دارو های گیاهی برای درمان فیستول مقعدی کارآمد نبوده و تنها به عنوان تسکین دهنده موقتی درد کاربرد دارند و تنها جراحی و روش های تهاجمی که می تواند جراحی سنتی یا لیزر فیستول باشد راه درمان قطعی این بیماری هستند

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره درمان فیستول قعدی با لیزر با ما در ارتباط باشید.

هزینه عمل جراحی لیزر فیستول

هزینه دقیق جراحی لیزر فیستول بستگی به میزان وسعت و شدت بیماری دارد، زیرا  هزینه عمل جراحی این بیماری را نمیتوان دقیق و بدون معاینه پیشین اعلام نمود، در این مورد پس از معاینه توسط پزشک متخصص هزینه دقیق قابل بیان خواهد بود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه های جراحی با لیزر و نحوه پوشش بیمه درمانی این بیماری اینجا کلیک نمائید.

آیا تجربه پزشک نقشی در درمان این بیماری دارد یا خیر؟

بله صددرصد در صورتی که پزشک دارای تجربه بالایی باشد و بیماران بیشتری را معاینه و معالجه کرده باشد میتواند بیماری و شدت آن را بدرستی تشخیص داده و در همین راستا بیمار را در مسیر درمان به درستی هدایت نماید.

جالب است بدانید  کلینیک شفا اولین مرکز تخصصی درمان فیستول مقعدی در ایران بوده است که با لیزر شروع به درمان نموده است و بیش از 17 سال است که تمرکز خود را صرفا بر روی درمان بیماری های نشیمنگاهی یا مقعدی گذاشته است و تجربه ای ارزشمند در طی این سال ها کسب نموده که نقش این تجربه در کاهش درصد عود بیماری، تشخیض و درمان صحیح بیماری بسیار ارزشمند می باشد. با توجه به سابقه پزشکان این مرکز  عمل فیستول مقعدی با لیزر در این مرکز براحتی انجام می گیرد.

توصیه پزشک به بیماران در مورد به تعویق انداختن درمان فیستول مقعد

تنها راه درمان فیستول عمل جراحی و روش های تهاجمی مانند جراحی سنتی یا لیزر فیستول می‌باشد که در مواقعی بسیار می‌تواند ساده و آسان باشد و در مواردی می تواند بشدت سخت و زمان بر شود، اما آنچه که مسلم است هرچه  به پزشک دیرتر مراجعه کنید و هرچه که از بیماری شما کهنه تر شود و به آن اهمیت ندهید منجر به عوارض بیشتر می‌شود مکرر دچار آبسه و دمل میشوید و این دائما تخلیه و مجددا پر از چرک و خون شده و در نهایت منجر به بیماری های خیلی بدتر و شدیدتری در ناحیه مقعد میگردد.

مطالب مرتبط با فیستول مقعد

لیزر فیستول

درمان فیستول

درمان سریع فیستول

درمان خانگی فیستول

درمان فیستول در بارداری

فیستول مقعدی چیست؟

تفاوت فیستول با آبسه مقعد

نقش تغذیه در درمان فیستول

رابطه فیستول با خونریزی مقعد

مزایا و معایب درمان فیستول با لیزر

انواع روش های جراحی فیستول

پرسش و پاسخ های مرتبط به فیستول مقعد

سوالات متداول درباره لیزر فیستول مقعدی

لیزر فیستول مقعدی بی شک بهترین روش درمانی بیماری فیستول مقعدی شناخته میشود که مزایای قابل توجهی از جمله دوران نقاهت کوتاه دارد.
معمولا مدت زمان انجام عمل لیزر فیستول بین 20 دقیقه الی 1 ساعت میباشد که وابسته به میزان و شدت بیماری فیستول متغیر است. اما معمولا مدت زمان عمل از 1 ساعت تجاوز نمیکند.
درمان فیستول مقعدی با لیزر عوارض قابل توجهی نداشته و تنها خونریزی چند ساعته بعد از عمل میتواند به عنوان عوارض این روش درمانی محسوب شود که مقدار آن در مقایسه با جراحی سنتی بشدت کمتر است.
هزینه درمان فیستول با لیزر به عوامل متعددی از جمله شدت بیماری، نوع فیستول و سایر عوامل وابسته است. به همین جهت نمیتوان قیمت دقیقی برای لیزر درمانی فیستول اعلام کرد.
روش لیزر درمانی برخلاف روش جراحی سنتی، دوران نقاهت خیلی کوتاهی داشته و تنها چند ساعت پس از عمل بیمار میتواند به فعالیت روزمره خود بازگردد و نیازی به بستری ندارد. در صورتی که در جراحی با تیغ، معمولا بیمار یک روز در بیمارستان بستری میشود.
بله؛ به جرعت میتوان گفت که لیزر فیستول درمانی قطعی و بدون بازگشت برای بیماری فیستول مقعدی قلمداد میشود و همواره مورد تایید پزشکان بیماری های مقعدی بوده است.
بعد از عمل لیزر فیستول ممکن است تا یک هفته خونریزی خفیف وجود داشته باشد و کاملاً طبیعی است.
خیر؛ زیرا در روش لیزر درمانی، هیچ گونه آسیبی به عضلات تحتانی نمیرسد و مشکل بی اختیاری در این روش درمانی وجود ندارد.
خیر؛ در مدت عمل لیزر از بی حسی موضعی استفاده میشود و نیازی به بیهوشی نمیباشد.
در صورت عدم درمان فیستول مقعدی چه با لیزر، چه به روش سنتی باعث ایجاد عوارض متععد می شویم، مکرر دچار آبسه و دمل می‌شویم، مکرر باید تخلیه انجام شود مکرر چرک و خون ترشح می شود و در نهایت باعث ایجاد بیماری های بدتر در ناحیه مقعد می‌شود. پس بهتر است بگوییم فیستول یک بیماری است از عوارض بیماری آبسه و هرچه زودتر باید برای درمان آن اقدام نمود.
یک الی دو روز بعد از عمل شما می توانید فعالیت‌های روزمره خود را همچون ورزش کردن دوباره از سر بگیرید و به زندگی عادی برگردید.
روز اول جراحی حمام نروید و استراحت کنید ولی از روز دوم می توانید حمام برید و آخر گاز استریل روی آن بخش بزارید.
ترشحات و خون آبه هایی که بعد از لیزر فیستول مقعدی بیماران مشاهده می کنند جای نگرانی ندارد و طبیعی است، ظرف مدت 3 الی 4 روز بعد از عمل بر طرف خواهد شد.
از آنجاییکه بیماری بصورت سرپایی و بدون بیهوشی انجام می شود پس نیازی به بستری در بیمارستان نیست.
بله. جراحی لیزری یک روش درمانی کاملاً ایمن برای فیستول مقعدی است زیرا این تکنیک کم تهاجمی است و خطرات جراحی را کاهش می دهد. همچنین به بهبود سریعتر بیمار کمک می‌کند.
در هر جراحی، عوارض جانبی وجود دارد. عوارض شایع جراحی فیستول نیز شامل عفونت، خونریزی و واکنش های آلرژیک به ماده بی حسی است . عوارض خاص و به ندرت جراحی فیستول مقعدی عبارتند از: از ایجاد مشکلات در دفع ادرار.
پیشینه فیستولکتومی لیزری یک روش کم تهاجمی و حفظ اسفنکتر برای درمان فیستول مقعدی است. در چندین مطالعه، نشان داده شده است که این روش ایمن و مؤثر است و میزان موفقیت گزارش شده بین 40 تا 88 درصد است.

16 در مورد “درمان فیستول با لیزر؛ درمانی سریع و قطعی”

 1. سلام منم فیستول مقعدی دارم ام آر آی دادم میگه عمیق میشه لیزری انجام بدم بیمه تکمیلی دانا دارم

  1. Avatar photo
   دکتر داود تاجبخش

   سلام. جراحی با لیزر به طور کلی تحت پوشش بیمه نیست اما ممکن است بیمه شما بخشی از آن را پرداخت کند. ابتدا از بیمه خود بپرسید و مطمئن شوید و بعد از جراحی مدارک جهت ارائه به بیمه، از کلینیک دریافت کنید.

 2. سلام من برای هفته آینده نوبت لیزر فیستول دارم
  میخواستم بدونم دوره نقاهت بعد از عمل چند روز است؟

  1. Avatar photo
   دکتر داود تاجبخش

   سلام معمولا 2 الی 3 روز بعد از عمل می توانید زندگی عادی خودتان را داشته باشید.

 3. سلام آبسه مقعدی داشتم و دو بار عمل کردم یکی سال ۹۸ و۱۴۰۰،الان دوباره عفونت جمع شده و رفتم دکتر و چند تا آنتی بیوتیک نوشت گفت اگه خوب نشد بیا جراحی کنم‌گفتم میخام لیزر انجام بدم گفت عمل لیزر الکی تبلیغ میکنن و سونو گرافی مقعدی گرفتم گفتند فیستول کوچیکی هست، اگه بخام لیزر کنم باید صبر کنم عفونت خشک بشه یا همینجوری با عفونت لیزر میکنید؟عمل لیزر آخرش احتیاج ب پانسمان داره ؟

  1. Avatar photo
   دکتر داود تاجبخش

   سلام
   بهترين زمان مراجعه الان است كه ترشح چركى وجود دارد و بهتر ميشود مسير فبستول را پيدا كرد. براى تعيين نوبت با تلفن ☎️٢٣٣٦١٠٧٢-٢٢٣٥٩١٣٥-٢٣٣٦٠٥٠٦ تماس بگيريد.

 4. سلام من فيستول مقعدي داشتم خيلي اذيتم ميكرد ترشح و خون ريزي هم اصلا نداشتم فقط ابسه هاي مكرر
  كه به لطف اقاي دكتر نظري امروز ليزر كردم ممنون

 5. سلام من میخوام فیستولمو درمان کنم با لیزر اما میخوام بدونم دقیقا چقدر باید صبر کنم بعد عمل تا بتونم به سر کارم برگردم؟؟ چون راننده هستم و خیلی برام مهمه که برگردم سر کارم بعد عمل. برا همین اگه عوارضشو بگید خیلی خوب میشه

  1. پزشک متخصص

   سلام
   درمان بیماری فیستول با لیزر عوارض قابل توجهی ندارد و دوره نقاهت خیلی کوتاه تری نسبت به سایر جراحی ها دارد. به همین علت توصیه میشود بهتر است چند روز (کمتر از یک هفته) از رانندگی و نشستن های طولانی مدت خودداری کنید.

 6. سلام آقای دکتر من متاسفانه هم هموروئید دارم هم فیستول مقعدی. میخوام بدونم میشه هر دوتاشو با هم تو یه روز با لیزر عمل کنم؟

  1. پزشک متخصص

   سلام بله امکانش هست اما قبل از عمل باید معاینه کامل بشید. برای تعیین وقت با شماره های : 02122361071 و 02122361072 تماس بگیرید.

  1. پزشک متخصص

   سلام
   خیر قبل از انجام عمل، بی حسی موضعی صورت میگیره و دردی هنگام عمل وجود نخواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
تماس با ما مسیریابی