مرکز تخصصی درمان بیماری‌های شقاق، بواسیر، فیستول، کیست مویی، زگیل تناسلی و آبسه مقعدی با لیزر

علل مختلف درد مقعد و و انواع آن و چگونگی درمان این بیماری با جراحی و دارو و طب سنتی گیاهی

علل مختلف درد مقعدی

علل مختلف درد مقعدی

ناحیه مقعد در انتهای دستگاه گوارش قرار گرفته که شامل یک حلقه عضلانی به نام اسفکتر است که هنگام اجابت مزاج برای خارج کردن مدفوع از بدن باز می‌شود. این ناحیه سرشار از باکتری و عوامل میکروب زا و بیماری زا است که همین موضوع درصد احتمال ابتلا مشکلات و بیماری را در ناحیه مقعد افزایش می‌دهد. احساس درد و ناراحتی در مقعد یا رکتوم اغلب ناشی از یبوست، بیماری های نشیمنگاهی و مقعدی مانند فیستول، شقاق، آبسه مقعد، کیست مویی، هموروئید، شقاق مقعدی و … است. که شدت درد به وخامت و پیشرفت بیماری بستگی دارد.

از علل درد مقعد یا باسن می توان به  شقاق مقعد، آبسه مقعد، هموروئید ترومبوزه، تومورهای مقعدی و تورم پروستات و نیز گاهی علل روحی مثل اضطراب شدید می باشد.

عناوین مقاله (جهت دسترسی سریع) نمایش

علائم همراه با درد مقعد

ممکن است درد مقعدی با یک یا گروهی از علائم زیر همراه باشد:

 • مدفوع خونی
 • پرولاپس روده
 • سوزش و خارش
 • خونریزی مقعدی
 • وجود برآمدگی در ناحیه مقعد
 • تورم و التهاب در ناحیه اطراف مقعد

روش تشخیص : شرح حال دقیق و معاینه (مشاهده و معاینه با انگشت) و نهایتا رکتوسیگموئیدوسکوپی کلیدهای اصلی تشخیص درد مقعد هستند.

جهت تشخیص و درمان دردهای مقعدی در تهران با کلینیک لیزرشفا د ر تماس باشید.

بیشتر بخوانید: علت خونریزی مقعد بعد از دفع مدفوع

منشاء و دلایل به وجود آمدن درد مقعد چیست؟

اینفوگرافیک علل مختلف درد مقعدی

۱ – هموروئید ترومبوزه (هموروئید بیرونی یا هموروئید اورژانس یا هموروئید لخته ای)

یکی از شایع ترین علل درد ناگهانی مقعد و اطراف مقعد یا باسن می باشد که بطور ناگهانی و در افراد کاملا سالم بدون هیچ پیش زمینه ای از بیماری های مقعد ظاهر می گردد. و اگر چه در هر سنی دیده می شود ولی بیشترین شیوع آن در سنین بین ۲۰ تا ۵۰ سالگی می‌باشد. از عوامل مستعد کننده این بیماری برداشتن اجسام سنگین و یا زور زدن شدید حین دفع می باشد. اما مطالعات اخیر تاثیر فاکتورهای روحی و بخصوص استرس را در بروز آن موثر می دانند.

درمان این موارد در مواردی که اندازه توده هموروئید ترومبوزه در حد ۰.۵ سانتی متر باشد تا ۵۰٪ با دارو قابل انجام می باشد اما در موارد بزرگتر از این یا حتی موارد کوچکتر که درد باسن بیمار شدید می‌باشد حتما به روش جراحی سنتی و ترجیحا به کمک لیزر و با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی انجام پذیر است. بلافاصله بعد از انجام درمان درد مقعد بیمار بهبود یافته و می تواند به سر کار بازگردد. بهترین زمان درمان هموروئید ترومبوزه در ۳ روز اول بیماری است.

بیشتر بخوانید: درمان بیرون زدگی معقد + هموروئید پرولاپس چیست؟

۲ – آبسه مخرج (آبسه پرآنال – کورک یا دمل)

یکی از علل شایع درد مقعد و اطراف آن آبسه پرآنال یا دور مقعدی می باشد و معمولا در هر سنی اتفاق می افتد و در سنین ۲۰ تا ۶۰ رخ می‌دهد اما میانگین آن ۴۰ سال می‌باشد. در شروع علائم به صورت درد مبهم ناحیه مقعد همراه با کوبیدگی بدن و بی اشتهایی و گاهی این علائم با یک سرماخوردگی معمولی که همین علائم دارد از سوی بیمار به اشتباه تفسیر می‌شود اما به تدریج که بیماری پیشرفت می‌کند درد مقعد سریع تر شده به طوری که حتی با حرکت و یا سرفه کردن درد بیمار تشدید می گردد و بیمار حتی به علت درد شدید باسن نمی‌تواند بنشیند و تمایل دارد به طور ایستاده قرار گیرد.

تب بیمار در مراحل پیشرفته تر بیماری به ۳۹ درجه سانتی گراد و حتی بالاتر همراه با لرز شدید می رسد. شایان ذکر است افرادی که به بیماری های التهابی روده و کورون دچار هستند بیشتر در معرض ابتلا آبسه مقعدی قرار می‌گیرند. درمان آن حتما و در هر مرحله ای جراحی و به صورت تخلیه آبسه و یا دمل می باشد و معمولا با لیزر و به صورت سرپایی قابل انجام است. بلافاصله بعد از پایان عمل بیمار احساس راحتی و بهبود کامل نموده و تب بیمار قطع می گردد.

۳ – شقاق مقعد – فیشر

شقاق مقعد فیشر

پارگی tearing و خراشیدگی و ترک abrasion و زخم در مخرج را شقاق یا فیشر گویند. این پارگی سبب اسپاسم (انقباض) اسفنکتر داخلی مخرج می شود و این یکی خود سبب درد و افزایش عمق پارگی بر اثر کاهش خونرسانی به مخرج شده و زخم شدید می شود.

شیوع: از نوزادی تا پیری دیده می شود اما در کودکان شیوع بیشتری دارد.

علل: معمولا یبوست و اسهال طولانی و زور زدن (streining) زیاد در موقع دفع مدفوع و زایمان، رابطه جنسی مقعدی و استفاده طولانی از ملین ها عامل آن است.

 • گاهی فشار داخل کانال مخرج بعلت افزایش فعالیت (تونیسیته) سیستم اسفنکتریک (سیستم کنترل دفع مدفوع) بالا می باشد و در نتیجه خونرسانی به پوست ومخاط مخرج مختل می شود و شقاق ایجاد می شود.
 • اختلالات روحی و روانی نیز سبب افزایش تونوسیته سیستم اسفنکتریک شده و گاهی سبب شقاق می شود.
 • علل ناشناخته :گاهی در هر حال علتی واضح برای شقاق پیدا نمی شود.

علائم: درد مخرج و خونریزی علائم اصلی آن است.

 • درد مقعد:

درد مقعد یا باسن مهمترین عامل تشخیصی شقاق می باشد این درد در زمان دفع تشدید می شود و نیز دوره ای می باشد یعنی دوره های پی در پی تسکین و عود دارد و درد در هر دوره شدید و طولانی تر می شود تا اینکه دائمی شود. منحنی زیر درد در نظر داشته باشید. به دلیل تشدید درد مقعد در زمان دفع بیمار حتی المقدور از دفع مدفوع امتناع می کند و لذا یبوست تشدیده شده و آن نیز سبب شدید تر شدن زخم شده و چرخه معیوب ایجاد می شود. اگر از شروع اولین درد 6-3 هفته گذشته باشد آنرا شقاق حاد واگر بیشتر باشد آنرا شقاق مزمن گویند و شقاق مزمن اغلب یک حاشیه برجسته در اطراف خود دارد.

شقاق حاد معمولا با درمان طبی و داروی درمان می شود ولی شقاق مزمن اغلب نیازمند جراحی (لیزری یا استاندارد) است.

بیشتر بخوانید: شقاق مقعد چیست؟ + درمان شقاق مقعدی با لیزر

 • خونریزی مقعد

خونریزی مقعد

دفع خون روشن در زمان دفع یا بعداز آن از دیگر علائم شقاق است. با دفع مدفوع سیاهرنگ (melena) باید علل دیگری را جستجو نمود.

· ترشحات چرکی می تواند بعلت عفونت ثانویه شقاق ایجاد شود.
· گاهی در حاشیه های برجسته شقاق فیستول کوچکی سبب دفع ترشحات چرکی می شود.
· خارش مخرج گاهی ایجاد می شود ولی وجود آن برای تشخیص ضرورت ندارد.
· گاهی بواسیر (هموروئید) بطور همزمان با شقاق وجود دارد و وجود توام آنها دلیلی برای اقدام جراحی (لیزری با استاندارد) حتی در شقاق حاد می باشد.
· شقاق در ذات خود سرطان زا نیست اما خاصه در بالای ۴۰ سالگی باید وجود همزمان آنها را در نظر داشت.

بیشتر بخوانید: علت خونریزی مقعد هنگام دفع چیست؟

۴- فیستول

بیماری مقعدی فیستول در صورت انسداد غدد درون مقعدی مجرا متورم شده و به ایجاد یک مجرای غیر طبیعی میان روده بزرگ و ناحیه اطراف مقعد منجر می شود، می تواند با درد های شدید مقعدی همراه باشد.
درمان درد مقعد ناشی از فیستول
برای درمان فیستول می‌توان با نظر پزشک از روش هایی مانند لیزر درمانی، چسب فیبرین، پلاگین تراپی، درمان با فلپ پیشرفته و بستن مجرای فیستول بین اسفنکتریک استفاده کرد. جراحی فیستول مقعدی با لیزر بر خلاف جراحی سنتی، کم تهاجمی است. این ویژگی باعث می شود که بیمار بتواند به سرعت به زندگی روزمره خود بازگردد.

برای تشخیص و درمان فیستول مقعدی با کلینیک لیزر شفا به شماره ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۷۲ تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: فیستول مقعدی چیست؟ + درمان فیستول مقعدی با لیزر

۵- کیست مویی

کیست مویی

کیست مویی یا سینوس پیلونیدال که با بازگشت مو به زیر پوست و معمولا در ناحیه بالای مقعد ایجاد می شود، می تواند با عفونت دردناکی همراه باشد. و معمولا در نزدیکی استخوان دنبالچه لگن در بین شکاف باسن قرار دارد. درد کیست مویی می تواند خفیف یا مزمن باشد.

درمان درد مقعد ناشی از کیست مویی

یکی از روش های درمانی کیست مویی از طریق انواع جراحی (سنتی و لیزر) صورت می گیرد. بیمار در درمان کیست مویی با جراحی سنتی نسبت به لیزر درمانی درد بسیار زیادی را متحمل شده و احتمال دارد به عفونت دچار شود، در حالی که لیزر کیست مویی با حداقل درد و خونریزی انجام گرفته و احتمال انتقال عفونت در آن به صفر می رسد.

علاوه بر روش لیزر درمانی از روش های دیگری مانند: تخلیه کیست مویی (با ایجاد برش کوچکی برای باز کردن و تخلیه مایع از کیست عفونی صورت می‌گیرد)، تزریق (تزریق فنول می‌تواند از کیست پیلونیدال خفیف تا متوسط را درمان کند) برای درمان کیست مویی استفاده می‌شود.

برای درمان کیست مویی در تهران با کلینیک لیزر شفا به شماره ۰۲۱۲۲۳۶۱۰۷۱ تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید: علائم و نشانه های بروز کیست مویی چیست؟ + درمان کیست مویی با لیزر در تهران

۶- یبوست مزمن

 

یبوست یا خشکی مدفوع به ویژه زمانی که حالت مزمن پیدا کند که باعث بروز درد مقعدی شود. یبوست هم چنین به دلیل سفت بودن مدفوع می تواند باعث پارگی و شکاف در بافت مخاط مقعد را به دنبال داشته باشد که می تواند به بروز بیماری هایی مثل بواسیر و شقاق منجر شود که از عوامل اصلی درد های شدید مقعدی هستند.

درمان یبوست علاوه بر دارو های مسهل و ملین، با مواد خوراکی غنی از فیبر هم انجام می‌گیرد. درمان سریع یبوست از بسیاری از بیماری ها و درد های مقعدی جلوگیری خواهد کرد.

۷- بیماری های التهابی روده

بیماری های التهابی روده مانند کرون و کولیت می توانند عامل درد مقعدی باشند. این بیماری ها علاوه بر درد مقعدی با اسهال، یبوست، گرفتگی عضلات شکم و تهوع همراه هستند. برای درمان چنین بیماری هایی لازم است که به یک متخصص گوارش مراجعه نمایید.

۸- بیماری های مقاربتی

بیماری های مقاربتی مثل سوزاک، کلامیدیا، سفلیس یا زگیل های تناسلی می توانند افراد را به درد های بلند مدت در ناحیه تحتانی دچار کنند. درمان این بیماری های مقاربتی معمولا از طریق دارو های آنتی بیوتیک و پمادهای ضد قارچ صورت می گیرد.
اگر به زگیل تناسلی مبتلا هستید، لیزر می تواند زائده های ایجاد شده را بدون به جا گذاشتن اسکار یا جای زخم از بین ببرد. احتمال عود و بازگشت زگیل تناسلی در درمان با لیزر نسبت به کرایوتراپی بسیار پایین تر است.

۹- گرفتگی یا اسپاسم مقعد

گرفتگی یا اسپاسم عضلات مقعدی می تواند باعث بروز درد شدید در کانال یا ناحیه اطراف مقعد شود. این عارضه که معمولا بر اثر فعالیت جنسی، یبوست مزمن، فشار بالا و قاعدگی ایجاد می شود، در زنان نسبت به مردان متداول تر است. این درد معمولا در مدت زمان کوتاه برطرف می شود.

۱۰- درد مقعد و سرطان

علائم درد و ناراحتی ناشی از سرطان روده بزرگ و مقعد، زمانی آشکار می شوند که تومور های بزرگ سرطانی روی بافت ها یا اندام بدن ایجاد فشار کنند.
بسیاری از علائم سرطان مقعد از جمله خونریزی مقعدی، خارش، سوزش و وجود توده یا برآمدگی در نزدیکی دهانه مقعد، شبیه به علائم بیماری های مقعدی مانند بواسیر، شقاق، فیستول و … هستند. بنابراین، بهتر است در صورت وجود هر گونه نگرانی، برای دریافت تشخیص صحیح به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: روش های موثر در کاهش سرطان کولورکتال

11- رابطه جنسی مقعدی

رابطه از پشت به منظور لذت بیشتر در رابطه جنسی با دخول آلت تناسلی، انگشتان و یا هر وسیله جنسی دیگری صورت می‌گیرد که از نظر پزشکان این نوع رابطه سلامت فرد را به خطر انداخته و به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود زیرا می‌تواند بسیار اذیت کننده و خطرناک برای فرد واقع شود.

بافت ناحیه مخرج بسیار حساس است. هنگام نزدیکی از پشت و عدم استفاده از روان کننده ها، فشار وارد شده را دو چندان کرده که موجب پارگی، ایجاد زخم و خونریزی از مقعد می‌شود و همین موضوع سبب بروز بیماری شقاق می‌گردد. علاوه بر موارد ذکر شده درصورت عدم رعایت نکانت بهداشتی در رابطه جنسی، احتمال ابتلا به عفونت های مقعدی در فرد بالا می‌رود.

بیشتر بخوانید: معایب و ضررهای رابطه مقعدی از پشت

درمان درد مقعد ناشی از شقاق

درمان طبی: شقاق حاد در ۵۰٪ موارد و شقاق مزمن در ۱۰٪ موارد با درمان داروئی بهبود می آبد. بطور کلی در شقاق حاد درمان داروئی و در شقاق مزمن درمان جراحی ارجح تر است.

درمان شقاق چند اصل مهم دارد: درمان یبوست– کنترل درد – لگن آب گرم

درمان داروئی شقاق را با استفاده از رژیم پر فیبر آب فراوان و تحرک بیشتر (ورزش بیشتر) در عرض چند هفته درمان کنید و در صورت لزوم از ملین استفاده کنید.
درد با استفاده از کرم های بیحس کننده زایلوکائین محتوی ضد التهاب مثل کورتیزون خاصه در زمان دفع تسکین داده می‌شود.

استفاده از نیتروگلیسرین خارجی (Rective) موجب افزایش گردش خون و شل شدن اسفنکتر مقعد می‌شود که خود راهی برای درمان پزشکی شقاق در نظر گرفته می‌شود.

و همچنین تزریق سم بوتولینوم و مصرف داروهای فشار خون مانند نیفدیپین خوراکی یا دیلتیازم به شل شدن اسفنکتر مقعد می‌تواند کمک کند.

درمان جراحی: اسفنکتروتومی جانبی داخلی (LIS) موثرترین روش درمان شقاق مزمن قطع اسفنکتر داخلی است و میزان موفقیت آن ۹۵ الی ۱۰۰ درصد است که بخش کوچکی از عضله اسفنکتر داخلی را به منظور کاهش اسپاسم و درد مقعدی برش می‌دهد.
بطور کلی هر گاه علیرغم درمان طبی درد فیشر بمدت یکماه باقی بماند و یا بعداز بهبود اولیه عود نماید اقدام به جراحی می شود. در صورت درد شدید نیز تصمیم به عمل جراحی سریعتر انجام می شود.

در عمل جراحی با بیحسی موضعی و بصورت سرپائی در مطب روشهای استاندارد و یا با استفاده از لیزر اقدام به قطع اسفنکتر داخلی در نواحی طرفی می شود و زائده پوستی sentinel pile نیز برداشته می شود. با استفاده از داروهای بیحسی کننده طولانی اثر بیمار می تواند بلافاصله به محل کار خود مراجعه نماید. اکثر بیماران بهبود فوری درد را تجربه می کنند ولی تا چند روز بعد از آن درد حاصله را می توان با مصرف مسکن کنترل نمود.

بیشتر بخوانید: علائم و نشانه های بروز شقاق مقعدی + کاهش درد شقاق مقعدی

دستورات بعد از عمل شقاق

۱- رژیم پرفیبر
۲- استفاده از ملین در صورت لزوم
۳- مسکن
۴- آنتی بیوتیک
۵- پیاده روی و استحمام و نیز رانندگی بلامانع است.
۶- ممکن است در ابتدا رابطه جنسی برایتان دردناک و ناراحت کننده باشد.
۷- ۴ تا ۶ هفته از انجام فعالیت های سنگین و بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید.

درمان زخم مقعد

درمان زخم مقعد يا همان فيشر (شقاق) بصورت سرپايي و با بيحسي موضعي و با ليزر انجام مي‌گيرد و درد مقعد بلافاصله بعد از عمل از بين مي‌رود و بيمار ميتواند بعد عمل به كار روزمره خود بپردازد در حاليكه در جراحي معمولي و با چاقو نياز به بستري شدن در بيمارستان وبيهوشي و دوران نقاهت طولاني دارد.

درمان خانگی درد مقعد

برای تسکین درد مقعد در خانه می توانید راهکارهای زیر را پیگیری کنید:

• پوشیدن لباس نخی گشاد
• قرار دادن کمپرس یخ روی محل درد
• مصرف بیشتر خوراکی های حاوی فیبر
• عدم مصرف خوراکی های تند و آلرژی زا
• حمام سیتز یا قرار دادن نشیمنگاه در آب گرم
• مصرف دارو های مسکن یا بی حسی مثل لیدوکائین
• استفاده از دستمال های مرطوب برای نظافت ناحیه مقعد
• تحرک بدنی و انجام ورزش های سبک مثل پیاده روی و شنا
• نوشیدن مایعات و آب فراوان برای هیدراته ماندن و هضم راحت تر
• درمان یبوست شدید از طریق دارو های مسکن و مواد خوراکی فیبردار مثل میوه ها و سبزیجات
• روغن نارگیل موجب کاهش تورم و التهابات ناحیه مقعد و تسکین درد مقعد می‌شود.
• استفاده از روغن درخت چای علاوه بر خاصیت ضد عفونی کننده موجب کاهش سوزش و خارش مقعد شده و به تسکین درد مقعد کمک می‌کند.

پماد برای درمان درد مقعد

بهتر است تا قبل از مشخص شدن علت درد مقعدی، به طور سرخود از پماد خاصی استفاده نکنید. اما پماد ساده ای مثل لیدوکائین که اثر بی حسی دارد، می تواند تا زمان درمان قطعی درد مقعدی با توجه به علت آن، به طور موقت ناراحتی شما را کاهش دهد.

زائده گوشتی (گوشت اضافه مقعدی)

یکی از عامل های درد در مقعد می باشد معمولا گوشت اضافه مقعد نشانه بیماری های شقاق، بواسیر بیرونی و بواسیر ترومبوزه نیز می باشد. البته ممکن است گوشت اضافه علامت بیماری افتادگی روده نیز باشد که بایستی توسط پزشک چک شود.

درد مقعد در کودکان

درد مقعد ممکن است به دلیل اسهال یا یبوست به وجود آید اما شایع ترین علت بروز درد مقعدی در کودکان، بیماری شقاق می باشد که در اکثر موارد خوش خیم است.

به منظور درمان شقاق در کودکان در کنار درمان های خانگی، دارویی و یا لیزر در صورت نیاز، درمان یبوست نیز پیگیری می شود. درمان یبوست شدید باعث می شود که از امکان بازگشت بیماری در کودک پیشگیری شود.

درد مقعد در زنان باردار

درد مقعد در زنان باردار

با رشد جنین در بدن مادر و بزرگ شدن رحم، فشار بر اندام های تحتانی از جمله مقعد افزایش می یابد. در دوران بارداری، یبوست و بیماری شقاق و هموروئید هم متداول هستند. در این دوران، ترجیح بر درمان درد مقعد با درمان های خانگی یا دارویی می باشد اما در صورت نیاز، درمان با لیزر می تواند بدون وارد کردن هیچگونه آسیبی به مادر و فرزند، بیماری نشیمنگاهی را رفع کند.
نوشیدن آب کافی، استفاده از توالت فرنگی و به تعویق نینداختن عمل دفع می توانند از درد مقعدی و ابتلا به بیماری شقاق در زنان باردار جلوگیری کنند.

درد مقعد در مردان

درد مقعدی در آقایان ممکن است به دلیل ابتلا به بیماری هایی نظیر: آبسه مقعدی، شقاق، فیستول، هموروئید، تورم پروستات، ابتلا به سرطان مقعد و دیگر عوامل ذکر شده رخ دهد. بسته به علائم ظاهر شده بهتر است در قدم اول جهت بهبود درد مقعد از روش های خانگی استفاده کنید یا به پزشک متخصص مراجعه فرمایید.

چه زمانی باید برای درد مقعد به پزشک مراجعه کنیم؟

بهتر است که در مراحل اولیه درد مقعدی برای تشخیص صحیح علت بروز آن به پزشک مراجعه کنید تا از بهترین گزینه های درمانی پیش رو آگاه شوید. اگر دارای علائم تب، لرز، ترشحات مقعدی و خونریزی های مداوم هستید، باید در اولین فرصت تحت معاینه قرار بگیرید.

برای دریافت نوبت برای کاهش درد مقعدی از طریق فرم رزرو نوبت اقدام نمایید یا با شماره های قرار داده شده در سایت تماس بگیرید.

برای درمان درد مقعد باید به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

با توجه به این که درد مقعد می تواند ناشی از علل مختلف باشد، برای درمان باید به متخصص های مختلف مراجعه شود. در اولین قدم پیشنهاد می شود که با یک پزشک عمومی مشورت کنید تا با بررسی محل عارضه بتواند شما را به پزشک مناسب و مرتبط ارجاع دهد.

استفاده از ليزر در درمان درد و سوزش، خونریزی مقعد

درد و سوزش مقعد یا باسن علل متعددی ميتواند داشته باشد اما آنچه محرز است بيمار حتما زمينه يبوست را قبل از شروع درد و سوزش دارد و در نهايت بعلت دفع مدفوع خشك و يا با قطر زياد منجر به زخم سطحي مقعد ميگردد و در اثر تداوم يبوست منجر به ايجاد زخم مزمن ناحيه مقعد يا همان فيشر ميشود كه متاسفانه اگر درست درمان نشود ميتواند منجر به ساير بيماريهاي مقعد ازجمله خونريزي، آبسه يا دمل و بدنبال آن فيستول و هموروييد شود، لذا درمان بموقع باعث جلوگيري از ابتلا به ساير بيماريهای مقعدي ميشود.

اولین کلینیک تخصصی درمان درد، سوزش و خونریزی مقعدی با لیزر در ایران

کلینیک لیزر شفا با مدیریت دکتر داود تاج بخش تاسیس شده و همچنین این کلینیک مجهز به تخصصی ترین و بروزترین دستگاه های لیزر (که امروزه در دنیا استفاده میگردد) می باشد.
درد مقعد
دکتر داود تاج بخش از سال 1382 به بعد تصمیم گرفتند که یک کلینیک خصوصی تاسیس کرده و فعالیت هایی که تا به حال در بخش عمومی بوده را در بخش خصوصی از لیزر و درمان بیماریهای نشیمنگاه استفاده نمایند. این کلینیک فقط و فقط بر روی بیماری های مقعدی تمرکز داشته و تمامی متخصصین در این رابطه دور یکدیگر گرد آمده اند. این در صورتی است که برخی از کلینیک ها گهگاهی بیماری های مقعد هم جراحی میکند.

کلینیک لیزر شفا به طور متوسط در ماه حدود ۵۰ تا ۱۰۰ مورد از این موارد بیماران را با لیزر درمان می نمایند. چیزی در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ مورد مشابه در ماه ویزیت می شوند که خود این امر سبب می شود تا بعد از مدتی در مورد این نوع بیماریها تجربه عملی خیلی بهتری کسب نماید، هر مریضی را متناسب با موقعیت بیماریش و وضعیت بیماریش معالجه نموده و در نتیجه کارها بسیار تخصصی تر و بهتر و دایرکته شده تر می باشند.

هشدار

این نکته حائز اهمیت می باشد که حتما جراحی لیزر یا حتی جراحی سنتی بایستی تحت نظارت پزشک با تجربه صورت گیرد تا اشتباها عضله کنترل کننده دفع و گاز در طی جراحی بریده نشود در غیر اینصورت سبب بی اختیاری در دفع و گاز خواهد شد.

جهت مشاهده پرسش ها و پاسخ های مرتبط به خونریزی، سوزش و درد مقعدی متقاضیان یا ارسال پرسش از طریق لینک زیر اقدام نمائید:

پرسش و پاسخ در مورد بیماری های مقعدی

درد و زخم مقعدRefrence:sabistor text book of surgery, Shwartz principle of sursery, Current treatuent of surgery

19 در مورد “علل مختلف درد مقعدی”

  1. Avatar photo
   دکتر داود تاجبخش

   سلام. بايد زمان درد و ارتباط آن با دفع مشخص و سپس درمان انجام شود. پس بهتر است به پزشك مراجعه كنيد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
تماس با ما مسیریابی