معرفی روش درمان با FiLaC

درد مقعد
فیستول مقعدی چیست و همه چیز در مورد آن
03/11/2018
جراحی فیستول مقعد
تفاوت اصلی فیستول مقعد با آبسه مقعد
15/11/2018

با یک مقاله معتبر در زیر به معرفی روش درمان فیستول مقعد با FiLaC می پردازیم.

معرفی روش درمان فیستول مقعد با FiLaC

به تازگی، درمان های جایگزین برای مدیریت فیستول مقعدی کریپتوژنیک در تلاش بوده اند تا عمل جراحی را به حداقل برسانند و احتمال بی اختیاری مدفوع پس از عمل را کاهش دهند.

این درمان شامل لثه سازی دستگاه فیستول بین ففینکتریک (روش LIFT) با یا بدون استفاده از یک mesh biosynthetic یا تکنیک های بستن فیستول و طیف وسیعی از درمان های endofiscular از جمله درمان فیستول مقعدی با ویدئو (VAAFT) ، شاخه های فیستول مقعدی و انواع مواد زیستی تزریقی.

دستگاه BioLite ™ (Biolitec، آلمان) یکی دیگر از تکنیک های کنترل endofistular است و نتایج اولیه آن در یک گروه کوچکی قبلا توسط گروه ما و دو واحد دیگر جراحی[8-10] گزارش شده است.

تکنیک FiLaC

تکنیک FiLaC ™ همانطور که قبلا شرح داده شده است از یک فیبر لیزر یک بار مصرف برای درمان endofistular استفاده می کند و ممکن است در موارد انتخاب شده با آنوپلاستی پیشرفت مخاطی برای کنترل باز شدن فیستول داخلی تکمیل شود.با استفاده از تکنیک های دیگر مانند شاخه های زیستی پروتئین و چسب ها

علل اصلی عود فیستول مقعد عبارتند از:

علل اصلی عود فیستول عبارتند از: دهانه های داخلی و ناخوشایند، زهکشی فضایی بین فیف استریک، ناپیوستگی های جانبی و یا باقی مانده های باقی مانده از اپیتلیوم فیستول و بافت دانه ای.

رویکرد FiLaC

رویکرد FiLaC™ برای تخریب غده گنبد و لایه اپیتلیال اضافی رشته فیستول به طور همزمان با اثر فتوترمال با انقباض همزمان دو خروجی فیستول داخلی و خارجی طراحی شده است.

مواد و روش ها

این مطالعه توسط کمیته اخلاق بیمارستان محلی تصویب شد و تمام بیماران تحت درمان با FiLaC ™ رضایت آگاهانه دریافت کردند. در این تحقیق 117 بیمار تحت درمان با فیستول مقعدی در یک مركز ارجاع سوم تنها توسط یک جراح متخصص كولوركتال (AW) بین اكتبر 2009 و جولای 2014 مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

فیستول ها مطابق با سیستم طبقه بندی Park طبقه بندی شدند، و همه بیماران قبل از عمل با استفاده از معاینه بالینی و پروکوتوسیمگودیدوسکوپی و با استفاده از سه بعد اولتراسونوگرافی اندوآنال (BK Medical، کپنهاگ، دانمارک) توسط یک متخصص گوش و حلق و بینی در سونوگرافی مقعد اندولومینال (AW) انجام شد.

در فیستول بسیار سطحی، فیستولوتومی را می توان بدون ایجاد اختلال در عملکرد اسفنکتر انجام داد و فیستول بدخیم از تجزیه و تحلیل ما حذف شد.
اطلاعات جمعيت شناختی بالينی (سن، جنس) همراه با نوع فيستول و اطلاعات مربوط به جراحی قبل از جراحی (در صورت امکان) جمع آوری شد. برای ارزيابی وضعيت مداوم پس از عمل، يک پرسشنامه ساده استفاده شد. در 110 مورد، پیش از تخلیه آبسه با حذف مسیرهای جانبی، تشخیص افتادن فیستول داخلی و انتخاب انتخابی سنتون (در صورت لزوم) به مسیر اصلی فیستول با استفاده از حلقه عروق لاتکس 2 میلیمتر (Ethiloop®، Ethicon Products، آلمان) در عملیات اولیه.

هفت بيمار داراي فيستول مزمن بودند و با استفاده از ليزر فيستول را فوری درمان کردند. قبل از اینکه فیستول قطعی با دستگاه FiLaC ™ درمان شود، تمام بیماران تحت آماده سازی رودهی مکانیکی با 3 لیتر Oralav® (Macrogol، B. Braun Melsungen AG، آلمان) دریافت کردند و 2 میلیگرم cefuroxime به اضافه 500 میلی گرم مترونیدازول داخل وریدی و دو دوز دیگر مترونیدازول دریافت کردند بیش از 24 ساعت بعد از عمل.

ادامه مطلب در منبع …

منبع: مقاله Five years of experience with the FiLaC™ laser for fistula-in-ano management: long-term follow-up from a single institution

Call Now Buttonتماس بگیرید