زگیل تناسلی در مردان و زنان

درمان قطعی و سریع زگیل تناسلی
04/04/2020
علائم بیماری زگیل تناسلی
04/04/2020

 

پیش از پرداختن به درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان توضیحات مختصری در خصوص آن می دهیم.

زگیل تناسلی چیست؟

این بیماری ناشی از ویروس اچ پی وی می باشد که از طریق مقاربت منتقل می شود همه انواع آن ميتوانند منجر به ايجاد زگيل شوند ولى انواع ٦ و ١١ تمايل به تبديل به بدخيمى ناحيه گردن رحم در زنان دارند.

زگیل تناسلی در زنان

این بیماری در زنان بیشتر از مردان بروز می کند و ناشی از ارتباط جنسی با فرد آلوده به ویروس پاپیلوم انسانی می باشد. این زگیل ها بر روی اندام تناسلی، لبه های واژن، مقعد و دهان ایجاد می شوند، همچنین در صورت ابتلا به نوع پرخطر ویروس، احتمال مبتلا شدن به سرطان رحم نیز وجود دارد.

زگیل تناسلی در زنان

زگیل تناسلی در مردان

در مردان نیز امکان ابتلا به زگیل تناسلی از طریق ویروس پاپیلوم وجود دارد و اکثر افراد مبتلا از طریق رابطه ی جنسی با فرد الوده مبتلا شده اند.

برخی از اقایان تصور می کنند با استفاده از کاندوم از هر نوع بیماری مقاربتی در امان هستند لیکن این تصور اشتباه بوده و ویروس پاپیلوم از طریق کاندوم نیز منتقل می شود زیرا این وسیله تنها بخشی از اندام تناسلی را پوشش می دهد.

علائم زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی در مردان و زنان

لازم به ذکر است که این ویروس از بین نمی رود و درمان قطعی ندارد و با روش های درمانی ذکر شده در زیر تنها می توان درصد عود آن را کاهش داد. اما با درمان زگیل های تناسلی و مقعدی می توان آنرا کنترل نمود.

در صورتی که زگیل کوچک باشد می توان با پماد آن را درمان کرد ولی در غیر اینصورت روش های درمانی زیر پیشنهاد می شوند:

• پودوفیلین

این درمان به عنوان درمان خانگی زگیل تناسلی شناخته شده است وبیشتر برای زگیل های کوچک به کار می رود همچنین به مدت یک تا سه ماه به صورت منظم و مداوم ترکیبات شیمیایی را بر روی محل قرار می دهید. این روش به علت استفاده طولانی مدت و ترکیبات شیمیایی چندان مورد تایید نمی باشد.

• پماد ایمی گومید

این پماد با تحریک سیستم ایمنی بدن سعی در درمان زگیل های تناسلی دارد. اثر آن ضعیف بوده و تاثیر زیادی در درمان ندارد.

• درمان از طریق فریزکردن

کرایوتراپی یا فریز کردن زگیل های تناسلی یکی از موثر ترین روش های درمان زگیل تناسلی درمردان و زنان می باشد اما به دليل اينكه باعث سوختن زگيل در اثر سرما ميشود منجر به ايجاد زخم ميشود كه بهبود زخم زمان بر و طولانى مدت است.

 

• درمان زگیل با استفاده از لیزر

همانند روش كرايوتراپى يكى از موثرترين و بهترين روشهاى درمان براى زگيل تناسلى است اما مزيت آن نسبت به روش كرايوتراپى بهبود سريعتر زخم ناشى از ليزر است.

لیزر زگیل تناسلی

• درمان از طریق جراحی برداشتن زگیل

در صورت بزرگ بودن زگیل تناسلی از این روش استفاده می شود ولی به دلیل افزایش احتمال عود، آسیب به بافت پوست در ناحیه مورد نظر و بد شکل شدن آن، اکثر بیماران تمایلی به انجام جراحی ندارند.

 

واکسن گارداسیل

برای پیشگیری از زگیل تناسلی به افرادی که شریک جنسی آن ها مبتلا به این ویروس می باشند، این واکسن توصیه می شود ، همچنین این واکسن در برابر نوع خطرناک ویروس پاپیلوم که منجر به سرطان رحم می گردد نیز سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

درمان زگیل تناسلی HPV

مطالب مرتبط با زگیل تناسلی

لیزر زگیل تناسلی

زگیل تناسلی در بارداری

درمان خانگی زگیل تناسلی

علائم بیماری زگیل تناسلی

راه های انتقال زگیل تناسلی

درمان قطعی و سریع زگیل تناسلی

پرسش و پاسخ در مورد زگیل تناسلی

اسکین تگ و تفاوت آن با زگیل تناسلی

فرق بین لیزر زگیل تناسلی با فریز کردن

فرق لیزر زگیل تناسلی با جراحی سنتی

زگیل تناسلی و مراجعه به پزشک متخصص

 

Call Now Buttonتماس بگیرید